suszarka, lokówka i prostownicza powieszone na haczykach

ZAINSPIRUJ SIĘ

 

Organizacja miejsca bywa trudna przede wszystkim w niewielkich mieszkaniach i kawalerkach. Mogłoby się wydawać, że łazienka to proste pomieszczenie, w którym potrzebujemy zaledwie trzech, czterech mebli… Jednak utrzymanie porządku, zwłaszcza na małej przestrzeni, to nie lada wyzwanie!

Co zrobić, kiedy masz zdecydowanie za mało miejsca na wszystkie swoje rzeczy i podstawowe środki czystości? Upychanie w szafkach to nie jest długotrwałe rozwiązanie! Jest przede wszystkim niepraktyczne, męczące, ale też niewygodne. Dodatkowo nie w każdej łazience jest na tyle miejsca, aby postawić lub przywiesić meble, co znacznie utrudnia późniejsze utrzymanie porządku przez domowników. Zwłaszcza jeśli Twoje łazienkowe meble i półki są otwarte.

ZRÓB TO SAM!

 

W przypadku małej łazienki, takiej jak moja, przybory, których używam codziennie (np. suszarka, lokówka, prostownica), mogę powiesić na ścianie.

Co jest dla mnie najważniejsze? Mogę to zrobić bez wiercenia!  Mieszkam w wynajętym mieszkaniu, więc trwałe zmiany niestety nie wchodzą w grę. Z tego powodu rozwiązanie z haczykami jest dla mnie idealne!

Dodatkowo haczyki, które wybrałam, są praktycznie niewidoczne – to ich ogromny atut, dzięki temu będą pasować do każdego pomieszczenia.

Zamiast tracić miejsce kupując nową szafkę lub regał – powieś to! Co jeszcze możesz zawiesić na haczykach Command?

  • przybory kosmetyczne, takie jak płatki i patyczki kosmetyczne
  • ręczniki i tekstylia łazienkowe
  • elementy dekoracyjne
  • niewielkie kosze i pudełka, w których możesz trzymać lżejsze kosmetyki lub inne drobne rzeczy

W przypadku niewielkiej przestrzeni doskonale sprawdzą się pudełka i pojemniki. (Tak, je też możesz powiesić! Sprawdź tylko przed zakupem, jakie maksymalne obciążenie wytrzymają haczyki, które wybrałeś.) W takich pudełkach możesz przechowywać drobne akcesoria, kosmetyki, małe ręczniki dla gości, przybory do sprzątania…

Krok 1: Przygotuj akcesoria, które chcesz zawiesić. W moim przypadku jest to suszarka, lokówka oraz prostownica. Tych sprzętów używam często, więc doskonale sprawdzi się pomysł z zawieszeniem ich. Zamiast codziennego chowania i wyciągania z szafki, w której jest już i tak mało miejsca – będę je miała zawsze pod ręką!

Upewnij się, że waga suszarki i innych akcesoriów jest zgodna z wymaganymi obciążeniami podanymi na opakowaniu haczyków. W asortymencie Command znajdziesz różne opcje, możesz dobrać haczyki pod swoje oczekiwania.

Krok 2: Wybierz punkt, w którym zawisną Twoje akcesoria. Powinno być to miejsce, do którego łatwo dosięgnie każdy z domowników. Zawieszone sprzęty nie powinny także utrudniać wchodzenia i wychodzenia z łazienki. Wieszanie ich na drzwiach nie będzie dobrym pomysłem – w tym miejscu będą narażone na zniszczenie, ponieważ drzwi są niestabilne.

Krok 3: Przygotuj powierzchnię, przecierając ją alkoholem izopropylowym. Poczekaj, aż wyschnie.

Krok 4: Wyjmij z opakowania wszystkie paski samoprzylepne i rozdziel je.

Krok 5: Następnie usuń czarny papier ochronny (jest podpisany „Wall Side”) i przyklej pasek w wybranym miejscu. Przyciskaj mocno przez około 30 sekund.

Krok 6: Powtarzaj krok 3 oraz 4 z kolejnymi haczykami, które chcesz zawiesić. Następnie odczekaj godzinę, zanim zaczniesz wieszać na nich swoje sprzęty i łazienkowe akcesoria.

Proste, prawda? Wystarczy zaledwie parę minut, aby zorganizować nieco więcej przestrzeni w swojej łazience!

LISTA ZAKUPÓW

ikona lista zakupów

Dodatkowe zakupy

  • alkohol izopropylowy do przetarcia powierzchni
  • przybory, które chcemy powiesić