pudełka na pisaki przymocowane na ścianie

ZAINSPIRUJ SIĘ

 

Przestrzeń biurowa to jedna z tych, które trudno utrzymać w idealnej czystości. W trakcie pracy korzystamy z przyborów, nie zawsze mamy czas, żeby odłożyć je na miejsce i w efekcie szybko robi się bałagan. Dlatego tak ważna jest organizacja oraz rozdzielenie poszczególnych „przydasiów”. Taśmy, spinacze, długopisy i zakreślacze – wszystko powinno mieć odpowiedni pojemnik. Jak zorganizować biurko, aby zawsze wyglądało estetycznie?

ZRÓB TO SAM!

Bez względu na to, czy mamy biuro w oddzielnym pomieszczeniu, zagospodarowaliśmy kącik w salonie lub sypialni albo korzystamy z biurka w pracy – w uporządkowanym miejscu łatwiej się skupić a przestrzeń wygląda efektownie oraz stylowo. Najlepiej posegregować wszystkie przedmioty, przybory i gadżety oraz znaleźć im idealną lokalizację. Dobrze sprawdzą się do tego pojemniki, pudełka czy podstawki. Nie zawsze jednak możemy ustawić je na biurku: stoją tam inne akcesoria lub widok przyborów nas rozprasza. W takiej sytuacji warto wykorzystać ścianę nad blatem. Możemy przymocować do niej pojemniki i umieścić w nich niezbędniki biurowe. W tym celu przydadzą się kartoniki, koszyczki z tworzywa sztucznego, materiałowe lub z lekkiego metalu. Nie musimy wiercić dziur w ścianie ani wbijać gwoździ – doskonale sprawdzą się rzepy Command. Łatwy montaż i równie bezproblemowe usunięcie plastrów pozwala używać ich w biurze w pracy lub nad biurkiem w salonie, gdzie po jakimś czasie będziemy chcieli zlikwidować przestrzeń biurową. Wtedy wystarczy zdjąć pojemniki i odkleić rzepy, a następnie wykorzystać je z innym miejscu.

Organizacja miejsca krok po kroku

Jeden rzep jest w stanie utrzymać ciężar do 4 kg, co pozwala na dowolność w wyborze pudełek. Na jeden pojemnik stosujemy jedne rzep. Pamiętajmy, że zawsze przed rozpoczęciem prac należy przygotować wszystkie potrzebne przedmioty i oczyścić powierzchnię. Wtedy będziemy mieć pewność, że przymocowane rzepy będą służyły długo oraz niezawodnie.

  1. Wybieramy odpowiednie miejsce na rzepy, na których znajdą się pojemniki z przyborami. Możemy zaplanować i rozmieścić pudełka zgodnie z naszymi potrzebami oraz upodobaniami. Dzięki temu łatwiej będzie nam później je przymocować i unikniemy konieczności zmiany lokalizacji danego pojemnika.
  2. Zanim zaczniemy mocowanie rzepów, musimy ścianę przetrzeć szmatką nasączoną alkoholem – może to być spirytus. Pozwoli to oczyścić i odtłuścić powierzchnię, a tym samym zagwarantuje lepszą przyczepność rzepów. Delikatnie pocieramy podłoże i czekamy, aby dokładnie wyschło. Jeśli ściana została świeżo pomalowana, musimy odczekać co najmniej 7 dni i dopiero przymocować rzepy.
  3. Teraz czas na rzepy, które mocujemy, dokładnie stosując się do instrukcji dołączonej do produktów Command. Dobrze użyte rzepy należy odpowiednio długo przytrzymać na podłożu oraz na produktach, aby później stworzyły mocną, solidną więź. Zanim powiesimy pojemniki, nalezy odczekać godzinę. Po tym czasie są one gotowe do użycia, można umieścić w nich akcesoria i przybory biurowe.
  4. Kiedy pudełka są już przymocowane, wkładamy w nie nasze biurowe niezbędniki – taśmy, nożyczki, długopisy, karteczki i wszelkie potrzebne przedmioty, które na co dzień użytkujemy w swoim biurze. Jeśli chcemy zmienić aranżację lub przenosimy biurko w inne miejsce, wystarczy pociągnąć rzepy i odkleić pojemniki, a następnie zamontować je w nowej lokalizacji przy użyciu rzepów Command.

LISTA ZAKUPÓW

ikona lista zakupów

Dodatkowe zakupy

  • alkohol i szmatka do przetarcia powierzchni,
  • pojemniki na akcesoria biurowe – w tym przypadku kartonowe, kolorowe pudełka.