zwierzęce przybory wiszące na haczykach

ZAINSPIRUJ SIĘ

Posiadanie zwierzaka to nie tylko przyjemność, ale i obowiązki. Codzienne spacery, karmienie i pielęgnacja, zabawa – to wszystko wymaga naszego czasu oraz odpowiednich gadżetów. Niektóre z nich są potrzebne od czasu do czasu, a inne powinny być zawsze pod ręką. Warto  tak zorganizować miejsce, żeby nie szukać w popłochu akcesoriów, kiedy czas na szybkie wyjście z domu lub pora kąpieli. Jak przygotować taki kącik?

ZRÓB TO SAM!

 

Każdy zwierzak potrzebuje kilku niezbędnych przyborów – szelek i smyczy, misek na karmę i wodę, szczotki, kosmetyków czy zabawek. W zależności od posiadanego miejsca część gadżetów warto schować do pudełka i postawić w szafie w przedpokoju lub pomieszczeniu gospodarczym, a te potrzebne codziennie zlokalizować w przystępnym miejscu. Mogą to być drzwi od piwnicy lub schowka albo wolna ściana w ganku tuż przy wyjściu. Przedmioty typu smycz czy kaganiec najlepiej zawiesić na haczyku – dzięki temu łatwo będzie je zdejmować i odwieszać, kiedy przyjdzie pora na spacer, wycieczkę czy wyjście do weterynarza. Odkładając je zawsze na określone miejsce, unikniemy problemu ze zgubionymi gadżetami. W zależności od stanowiska, w którym chcemy zawiesić przybory, możemy mieć trudność z haczykiem. W drewniane drzwi nie zaleca się wbijać gwoździ, aby nie doprowadzić do uszkodzenia drewna, zwykły haczyk na klej może nie utrzymać ciężkiej smyczy, a jeśli wynajmujemy mieszkanie, niekoniecznie możemy pozwolić sobie na wiercenie w ścianach. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będą haczyki Command – które wystarczy przytwierdzić do ściany, a w razie potrzeby odkleić je lub przykleić w inne dogodne miejsce.

Organizacja miejsca krok po kroku

  1. Aby zorganizować miejsce na gadżety dla zwierzaka, wystarczy kilka haczyków, czysta i gładka powierzchnia oraz wspomniane akcesoria. Na początek trzeba przygotować powierzchnię, na której będziemy przytwierdzać haczyki.
  2.  Wybieramy odpowiednie miejsce na haczyki, na których powiesimy przybory dla swojego pupila. Pamiętajmy, żeby znalazły się one pod ręką, dlatego najlepiej umieścić je na ścianie obok drzwi wejściowych lub na samych drzwiach. Dobrym pomysłem będzie także przymocowanie haczyków wewnątrz szafy znajdującej się w przedpokoju. Dzięki temu gadżety będą schowane i nie zaburzą aranżacji wnętrza.
  3. Powierzchnię, na której będziemy umieszczać produkty Command, należy zawsze odpowiednio przygotować. Przede wszystkim chodzi o odtłuszczenie jej i zapewnienie tym samym najlepszej przyczepności. Najbardziej odpowiednim preparatem jest alkohol izopropylowy. Przecieramy nim ścianę, drzwi lub szafę – w miejscu, w którym chcemy zamontować haczyki, a na nich przybory dla zwierzaka. Następnie czekamy, aż powierzchnia wyschnie.
  4. Na tak przygotowaną ścianę, drzwi lub szafę możemy przykleić haczyki Command. W tym celu postępujemy zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu produktu. Najpierw łączymy haczyk z taśmą, a następnie odklejamy papierek i dociskamy całość do podłoża.
  5. Pamiętajmy, żeby przytrzymać haczyk przez 10 sekund. Postępujemy tak kolejno ze wszystkimi produktami. Mocujemy tyle haczyków, ile potrzebujemy. Zanim zawiesimy na nich akcesoria naszego zwierzaka, musimy odczekać godzinę.
  6. Haczyki są gotowe do użycia! Czas na zawieszenie przyborów dla pupila. Maksymalna waga, jaką utrzymuje jeden haczyk, to 225 g. Idealnie sprawdzi się on dla smyczy, szelek, kagańca czy silikonowej, składanej miski na wodę i woreczków na nieczystości. Możemy wybrać haczyki białe lub transparentne, dzięki temu bez problemu dopasujemy je do powierzchni. Gdy ściana lub szafa są w innym kolorze, produkt nie będzie rzucał się w oczy, tylko dyskretnie pełnił swoją rolę.

LISTA ZAKUPÓW

ikona lista zakupów

Dodatkowe zakupy

  • alkohol i szmatki do przetarcia powierzchni,
  • przybory dla zwierzaka – np. smycz, szelki, szczotka do czesania.