Zdjęcia to najlepsza pamiątka i zapis historii. Obecnie, jak nigdy wcześniej, mamy możliwość dokumentowania wspomnień w każdym momencie. Zamiast przechowywać zdjęcia na dyskach i kartach pamięci, warto wydrukować kilka i zawiesić w zasięgu wzroku. Nie zawsze musimy tworzyć galerię, ustawiać ramki czy wypełniać albumy. Możemy zamiast tego stworzyć naszą własną kompozycję.

Wydrukowane zdjęcia są dzisiaj rzadkością, a przecież to nie tylko papierowe pamiątki, ale także doskonała ozdoba wnętrza. Z fotografii możemy zrobić ciekawe dekoracje w każdym pomieszczeniu. W zależności od tematyki zdjęć wprowadzimy wyjątkowy klimat i z przyjemnością oraz sentymentem będziemy zerkać na uwieczniony aparatem czas. Fotografie nie muszą stać w równym rzędzie w ramkach na komodzie. Do ich zaprezentowania możemy wykorzystać ścianę, a zamiast ramek użyć innego pomysłu. Bardzo efektownie zdjęcia będą wyglądać zawieszone na sznurkach. Może to być jeden grubszy sznurek lub kilka cieńszych zamocowanych na dowolnym przedmiocie: łapaczu snów, drewnianym kółeczku lub gałązce drzewa.

Jaki przygotować niestandardową galerię zdjęć?

Wyjazd na studia, na wymianę studencką czy tęsknota za szkolnymi czasami to momenty, kiedy chętnie sięgamy po zdjęcia. Nie musimy w tym celu przeglądać całych albumów czy galerii w telefonie. Warto wydrukować i powiesić je nad łóżkiem, biurkiem czy komodą. Wcale nie potrzebujemy do tego ramek czy antyram. Wystarczy sznurek lub tasiemka, klamerki oraz kawałek drewna. W zależności od aranżacji w pokoju możemy postawić na wersję eko i wybrać naturalną gałąź z drzewa oraz sznurek jutowy lub bardziej kolorowe produkty. Najważniejsze, aby dekoracja była spersonalizowana i spełniała swoje emocjonalne zadanie, a także efektownie wpisywała się w wystrój pokoju. Do montażu ozdoby możemy użyć haczyków Command, dzięki którym szybko zamontujemy sznurek z uchwytem. Zaletą tego rozwiązania jest łatwość usunięcia kompozycji bez niszczenia ściany.

Prace krok po kroku

Taką oryginalną galerię zdjęć możemy zainstalować nie tylko na ścianie, ale także na drzwiach. Wystarczy kilka podstawowych produktów i haczyki Command, aby w szybki oraz prosty sposób uzyskać oryginalną ozdobę. Zanim zaczniemy, czeka nas przeglądanie zdjęć i wybór tych, które chcemy umieścić w galerii. Następnie musimy je wydrukować w odpowiadającym nam rozmiarze.

  1. Czego potrzebujemy?
  • alkohol i szmatka do przetarcia powierzchni
  • haczyki Command
  • kawałek drewna, sznurek, zdjęcia, klamerki

  1. Przed rozpoczęciem prac warto najpierw przetrzeć ścianę ściereczką nasączoną alkoholem. Dzięki temu usuniemy z niej zanieczyszczenia, które mogą być powodem złej przyczepności haczyka do powierzchni. Czekamy, aż ściana całkowicie wyschnie i działamy dalej.
  2. Haczyki należy przygotować i montować zgodnie z instrukcją umieszczoną na opakowaniu. Najpierw zdejmujemy czerwoną folię ochronną i dociskamy część klejącą do haczyka. Taśmę naklejamy równo, przytrzymujemy kilka sekund.

  1. Następnie usuwamy czarną folię ochronną i dociskamy cały haczyk do ściany w miejscu, w którym będzie galeria zdjęć. Pamiętajmy, aby dopasować wysokość do ilości zdjęć, które chcemy zaprezentować. Jeśli chcemy wykonać kilka linii zdjęć, podobnie postępujemy z pozostałymi haczykami, na których zaczepimy kawałki drewna ze sznurkiem.

  1. Haczyki muszą odczekać godzinę, zanim coś na nich powiesimy, więc w tym czasie możemy przygotować sobie resztę instalacji. Do drewnianego kółeczka, patyka czy gałązki przywiązujemy sznurek. Po minionym czasie zawieszamy ozdobę na haczyku Command.

  1. Do sznurka za pomocą drewnianych klamerek dołączamy zdjęcia jedno pod drugim. Mogą to być krajobrazy, ulubione miejsca czy po prostu wspomnienia z wakacji lub zdjęcia przyjaciółek.