ozdoba pokoju dzieciecego

Nie zdziwi to raczej nikogo, że we wnętrzach na całym świecie nadal rządzi styl skandynawski. Minimalistyczne ozdoby, dużo surowego drewna i naturalnych dodatków. Jeśli jesteś fanem lub fanką tego stylu i właśnie urządzasz dziecięcy pokoik – ten pomysł z pewnością przypadnie Ci do gustu!

Jak wszystkie nasze pomysły – ten również możesz zmodyfikować pod swoje preferencje!

Z takich drewnianych kulek możesz wykonać dużo więcej dekoracji, więc jeśli spodobają Ci się w Twoich wnętrzach, zobacz, co jeszcze możesz z nich zrobić!

 • Różne ozdoby naścienne – na przykład: przywiąż do kijka lub deseczki kilka sznurków różnej długości z nawleczonymi kulkami.
 • Podkładki pod kubki lub garnki – ułóż drewniane kulki w dowolny kształt, a następnie sklej je za pomocą specjalnego kleju do drewna.
 • Breloczki – to super zabawa z najmłodszymi! Spędźcie wspólnie kreatywny weekend lub wieczór wraz ze swoimi pociechami!
 • Podstawka pod doniczki lub gorące garnki – drewnianą deseczkę (najlepiej okrągłą, jednak może to być dowolny kształt ze sklejki lub drewna) oraz kulki pomaluj na wybrany kolor. Kulki przyklej pod deseczką tak, aby całość była stabilna.

Ja dziś wykonałam prostą girlandę do pokoju dziecięcego – ten pomysł jest bardzo szybki, wykonasz go w zaledwie 15, maksymalnie 20 minut!

Co będzie Ci potrzebne?

 • drewniane kulki – kilka dużych oraz większość średniej wielkości,
 • przezroczysta żyłka lub sznurek – warto wspomnieć, że żyłka się rozciąga, dlatego weź to pod uwagę, kiedy będziesz tworzyć swoją dekorację!
 • nożyczki,
 • chwosty,
 • farby w wybranych kolorach – u mnie znów są to farby kredowe. Mają piękne wykończenie, szybko schną i bardzo łatwo się nimi maluje!
 • pędzle.

Krok 1: Odmierzamy długość sznurka.

Zdecyduj, jaką długość ma mieć Twoja girlanda – następnie odmierz ją i odetnij sznurek lub żyłkę za pomocą nożyczek.

Krok 2: Malowanie kulek.

Do mojej dekoracji pomalowałam tylko duże kulki – wybrałam jasny niebieski oraz kremowy wpadający w lekką szarość. Odcienie dopasowałam do chwostów, które planowałam wykorzystać do girlandy.

Wskazówka: Kulki najłatwiej maluje się, kiedy nałożysz je na patyczek lub pędzelek.

Krok 3: Nawlekanie kulek.

Ja zaczęłam nawlekanie od chwostów. Na każdym z nich zamocowałam po dwie średnie kulki w naturalnym kolorze. Następnie zaczęłam nawlekać kulki oraz chwosty na żyłkę.

System jest bardzo prosty:

 1. 4 średnie kulki
 2. 1 duża pomalowana kulka
 3. Chwost z kulkami
 4. Znów 4 kulki

Kolorowe kulki dodawałam zamiennie, aby nie stworzyć chaosu.

Liczbę kulek możesz dowolnie zmodyfikować i stworzyć mniejszą lub dużo większą girlandę. Możesz także stworzyć parę takich „łańcuchów” i połączyć je w jedną dekorację, zawieszając jeden pod drugim.

Mocowanie haczyków Command:

Krok 1: Wybierz miejsce, w którym zawisną haczyki. Ja rozmieściłam je tym razem na desce i muszę przyznać, że sprawdziły się doskonale.

Krok 2: Przygotuj powierzchnię, przecierając ją alkoholem izopropylowym. Poczekaj, aż wyschnie.

Krok 3: Wyjmij z opakowania wszystkie paski samoprzylepne i rozdziel je.

Krok 4: Następnie usuń czarny papier ochronny (jest podpisany „Wall Side”) i przyklej pasek w wybranym miejscu. Haczyk przyciskaj przez około 30 sekund.

Krok 6: Powtarzaj krok 3 oraz 4 z kolejnymi haczykami, które chcesz zawiesić. Pamiętaj, aby zachować pewną odległość. W symetrycznym rozmieszczeniu haczyków pomoże poziomica.

Po przymocowaniu odczekaj godzinę, aby mieć pewność, że dekoracja będzie stabilna.

Leave a Reply