balony na ścianie

ZAINSPIRUJ SIĘ

Bal, jako wydarzenie niecodzienne, o wyjątkowym rozmachu, powinien być ukoronowany poprzez liczne dekoracje – niezwykłe, kolorowe, wyróżniające się na tle gołych ścian. Bez względu na to, jaką salę potrzebujesz udekorować, zadbaj o właściwy wydźwięk ozdób, bez potrzeby niszczenia ścian gwoździami czy zrywającymi płaty farby taśmami.

  1. Wybierz rodzaj i ilość dekoracji

Podczas balu bardzo ważne jest, aby ozdoby dawały wrażenie pełności, czyli aby było ich dużo i występowały w powiększonych rozmiarach. Takie przystrojenie można wykonać samodzielnie – z bibuły, wstążek, balonów i innych artykułów dekoracyjnych. Można je również zakupić, co dla wielu osób jest dużym ułatwieniem. Bez względu na to, jaki rodzaj ozdób wybierzesz, powinny być kolorowe, spójne z ogólnym charakterem sali i przygotowane na tę konkretną okazję – studniówkę, wesele, sylwestra i tym podobne.

  1. Zdecyduj o ilości ozdób – czy ma ona znaczenie?

W przystrajaniu sali odpowiedź na to pytanie nie jest tak bardzo jednoznaczna. Wiele zależy od koncepcji danego balu. Jeśli w zamyśle jest pląsanie na parkiecie wśród licznych balonów, w otoczeniu serpentyn, wstążek i konfetti, wtedy ilość i różnorodność kolorów może być atutem takiej dekoracji. Gdy jednak planuje się przede wszystkim tańce w swobodnej atmosferze, z dekoracjami wiszącymi gdzieś wysoko w górze, wtedy istotnym aspektem dekorowania sali będzie umiar. Najczęściej stawia się na przytwierdzanie ich wysoko w górze, na wszystkich ścianach. Daje to efekt bogatego, interesującego przystrojenia, ale jednocześnie nie zajmuje przestrzeni niskich ścian ani podłóg, co zdecydowanie ułatwia poruszanie się po takiej sali, szczególnie w obliczu licznych gości na balu. Czasem lepiej postawić na jakość niż na ilość – ale również wtedy powinno się bardzo szczegółowo przemyśleć kwestię rozmieszczenia ozdób na ścianach, sufitach i podłogach.

  1. Zaplanuj rozmieszczenie dekoracji względem ścian i parkietu

Dobry plan jest podstawą każdego przedsięwzięcia, nie wyłączając sposobu udekorowania sali balowej na dowolną imprezę. Aby zrobić przestrzeń na stoły i tańce, należy przysunąć wszystkie meble w kierunku ścian, natomiast ozdoby przesunąć ku górze – tak, by pięknie wyglądały na zdjęciach i dawały świetny efekt, gdy spojrzy się wyżej, lecz aby nie przeszkadzały w pląsach na parkiecie. Najczęściej stosuje się w takiej sytuacji rozmieszczanie dekoracji grupami – skupiając je w mniejsze lub większe pęczki i umieszczając nieregularnie na różnych wysokościach ściany, lub odwrotnie – regularnie, w identycznych odstępach. To, jaki system przytwierdzania dekoracji się wybierze, zależeć będzie od koncepcji na stylizację danej sali.

  1. Wykorzystaj najlepsze dostępne środki do montażu ozdób

Oprócz aspektów czysto kreatywnych koniecznie trzeba też pomyśleć o praktycznych kwestiach związanych z koniecznością pozostawienia sali balowej w dobrym stanie, nawet po wyjątkowo hucznej imprezie. Trudno oczekiwać, aby po balu gospodarze pałali chęcią do gipsowania ścian i malowania zniszczeń. Dlatego najlepszym sposobem jest wykorzystanie systemów nieinwazyjnego montażu do zawieszania dekoracji na tych kilka balowych godzin. Takie systemy to taśmy dwustronne, na których można bezpośrednio przytwierdzać elementy dekoracji do powierzchni ściennej. To również specjalne haczyki, na których łatwo można zawiesić girlandy czy elementy ozdobne mające niewielkie uchwyty. Wśród systemów montażu bezinwazyjnego znajdują się także specjalne uchwyty do montowania kabli, które świetnie sprawdzą się w przypadku zawieszania świecących lampek LED.

Wykorzystując właściwe narzędzia do przytwierdzania dekoracji, zapamiętasz tę imprezę jako wyjątkowo przyjemną – bo niekojarzącą się z koniecznością remontowania sali!