dekoracja pokoj niemowlaka

Pokój dziecięcy to jedno z najprzyjemniejszych miejsc do aranżowania. Funkcjonalne meble, kosze na zabawki, puszysty dywanik czy urocze dekoracje zamienią nawet niewielkie pomieszczenie w najpiękniejszą przestrzeń. Nowo narodzony maluszek nie potrzebuje dużej ilości ozdób, ale delikatny akcent przy łóżeczku z pewnością będzie wywoływał zainteresowanie dziecka i sprawiał radość rodzicom.

Dekoracja przy łóżeczku powinna być zamontowana tak, aby dziecko patrzyło na nią bez konieczności odginania się czy kierowania wzroku do góry. Najlepiej umieścić ozdoby o stonowanej kolorystyce i w bezpiecznej odległości. Ciekawym rozwiązaniem będą kolorowe pompony wykonane z tiulu, świetlny łańcuch lub ramki z akwarelowymi obrazkami zwierząt.

Przy łóżeczku możemy zawiesić także metryczkę dziecka ze zdjęciem, datą urodzenia i pomiarami, pozytywkę lub miękkie chmurki ze zwisającymi kropelkami deszczu. Jak widać, pomysłów jest bardzo dużo, a jeśli chcemy wykonać coś wyjątkowego, może to być efektowna drewniana dekoracja.

Do jej wykonania potrzebować będziemy półek w kształcie domków – gotowych lub zbitych z wyszlifowanych desek. Wewnątrz ustawiamy to, co aktualnie wzbudza zainteresowanie dziecka. Pluszowy miś, lalka, grzechotka, samochodzik, zdjęcie z USG, mała doniczka z kwiatkiem, krem, który chcemy mieć zawsze pod ręką czy mała książeczka.

Kiedy maluch podrośnie, drewniane domki będą idealne do zabawy – urządzania w nich pokoju dla lalek, garażu czy innej kreatywnej dekoracji.

Z czasem pokój dziecka będzie musiał przejść metamorfozę albo urządzamy go w wynajmowanym mieszkaniu, gdzie wbijanie gwoździ nie zawsze wchodzi w grę. Wtedy najlepszym rozwiązaniem będą produkty Command – rzepy lub haczyki, które zarówno szybko przymocujemy, jak i w razie potrzeby zdemontujemy.

Prace krok po kroku

Podczas dekoracji pokoju niemowlaka stawiamy przede wszystkim na bezpieczeństwo, dlatego poszczególne ozdoby powinny być poza zasięgiem małych rączek. Do mocowania korzystamy z produktów Command, które są prawie niewidoczne i utrzymają nawet kilkukilogramowy ciężar.

  1. Czego potrzebujemy?
  • alkohol i szmatka do przetarcia powierzchni
  • haczyki i rzepy Command
  • dowolne ozdoby: w tym przypadku drewniane domki, zabawki, ozdoby

  1. Zanim zaczniemy, warto najpierw zaplanować, gdzie dokładnie zawiesimy dekorację. Za pomocą linijki lub poziomicy oraz ołówka zaznaczmy punkty, w których nakleimy rzepy i haczyki. Kiedy upewnimy się co do lokalizacji ozdób, możemy przystąpić do przygotowania ściany. Przetrzyjmy ją nasączoną w alkoholu ściereczką. Pozwoli to usunąć tłustą warstwę i ewentualne zanieczyszczenia. Następnie pozostawiamy powierzchnię do całkowitego wyschnięcia.

  1. Na odpowiednio przygotowaną ścianę naklejamy zgodnie z instrukcją produkty Command. Wszelkie zabawki i karuzele wiszące umieszczamy na haczykach. W tym celu najpierw mocujemy część klejącą do haczyka poprzez zdjęcie czerwonej naklejki. Następnie odrywamy folię z czarnymi napisami i umieszczamy haczyk na ścianie, mocno go dociskając przez 30 sekund.

  1. Drewniane domki najlepiej zamontować na rzepach, które uniosą ciężar nawet do 4 lub 7 kg! Dwa rzepy najpierw łączymy ze sobą aż do usłyszenia charakterystycznego „kliknięcia”. Zdejmujemy zieloną folię ochronną i przyklejamy je do ściany. To samo robimy z drugą parą rzepów. Przytrzymujemy 30 sekund, zdejmujemy folię i do rzepów przyklejamy domek. Następnie delikatnie rozdzielamy rzepy, zdejmując domek.

  1. Tak przygotowane haczyki i rzepy pozostawiamy na ścianie na ok. godzinę. Dopiero po tym czasie możemy bezpiecznie dokończyć pracę – na haczyku zawiesić ozdoby, a w przypadku rzepów połączyć je ze sobą, zawieszając jednocześnie domek na ścianie. Podobnie postępujemy z drugim domkiem.

  1. Kiedy domki wiszą już na swoich miejscach, możemy rozpocząć ich wyposażanie. Ustawiamy w nich pluszaki, książeczki, małe roślinki i inne dziecięce dekoracje. Możemy także ozdobić ściankę domku, np. przyklejając na niej kropki, chmurki lub gwiazdki.

Leave a Reply