biała łazienka

ZAINSPIRUJ SIĘ

Łazienka jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu – świadczyć mogą o tym chociażby poranne bitwy między domownikami o to, kto pierwszy wskoczy pod prysznic. Jednak nie tylko to jest problematyczne przy wielu domownikach i jednej wspólnej łazience. Sporne bywa też miejsce, które można przeznaczyć na odkładanie kosmetyków. W przypadku łazienek dzielonych z kobietami zazwyczaj kosmetyki rozstawione są w każdym możliwym kącie łazienki. Jak z tym walczyć? Koncepcyjnie!

ZRÓB TO SAM!

Kobiety i ich kosmetyki

Większość kobiet uwielbia wszystko, co oferuje im przemysł kosmetyczny. Te wszystkie zapachy żeli pod prysznic, balsamy do ciała – każdy o innym zapachu i przeznaczeniu, perfumy – na każdy nastrój inne, waciki, wałki, lokówki, toniki, maskary… Rzeczywiście, łazienki zajmowane przez kobiety muszą być w stanie udźwignąć spory arsenał.

A jeśli kobiet w mieszkaniu jest więcej? Wtedy arsenał należy pomnożyć przez liczbę lokatorek. Z braku miejsca na kosmetyki w szafkach łazienkowych kobiety próbują rozlokować się wszędzie – na pralce, pod prysznicem, na wannie, na umywalce…

Rezultatem tego jest przede wszystkim ciągłe strącanie różnych buteleczek na podłogę podczas użytkowania łazienki. Poza tym takie łazienki bardzo trudno się sprząta i sprawiają one wrażenie bardzo chaotycznych i nieuporządkowanych.

Jak temu zaradzić?

Odpowiednia ilość półek na kosmetyki powinna załatwić sprawę. Pod prysznicem musi ich być dość, aby można było swobodnie sięgnąć podczas kąpieli po żel pod prysznic, szampon czy odżywkę bez przewracania wszystkiego dookoła.

Aby przytwierdzić naprawdę solidnie półeczki łazienkowe, można wykorzystać taśmy do nieinwazyjnego montażu, przeznaczone do środowisk narażonych na wysoką wilgotność, czyli do stosowania w łazience.

Poza tym w okolicach umywalki również powinna znajdować się odpowiednia ilość półeczek na te wszystkie buteleczki i fiolki. Dzięki temu na krawędzi umywalki będzie wyłącznie miejsce na mydelniczkę, bo tylko ona powinna się tam znajdować. Dzięki półeczkom wszystko będzie sprawiało wrażenie poukładanego.

Jak zamocować półeczkę na kosmetyki?

Nie trzeba wydawać dużych pieniędzy, aby zorganizować w łazience dość miejsca na kobiece upiększacze. Wystarczy prosta deseczka lub kilka zbitych ze sobą listewek o niewielkich rozmiarach. Takie prowizoryczne półeczki pomalowane na dowolny kolor wodoodporną farbą można przytwierdzić bezpośrednio do ściany bez montowania żadnych uchwytów.

Wystarczy taśma lub rzep do montażu bezinwazyjnego o odpowiednim udźwigu. Podczas wybierania systemów montażowych warto pamiętać o tym, że maksymalny dopuszczalny udźwig sugerowany przez producenta na opakowaniu jest udźwigiem półeczki razem z kosmetykami.

Przydatne drobiazgi w łazience

W łazienkach przydają się też wygodne, przyklejane mocną taśmą haczyki i uchwyty na kable. Dzięki nim można poprowadzić po ścianie kabel, na przykład od szczoteczki elektrycznej, aby zawsze był w tym samym miejscu i nie zwisał z półki. Można także zamocować uchwyty na suszarkę, prostownicę, ręczniki czy inne drobiazgi do łazienki, które znacząco podnoszą komfort korzystania z tego pomieszczenia.

Dzięki dobrej organizacji miejsca w łazience wyeliminuje się problem zagraconego pomieszczenia i umywalki, której nie da się umyć bez czasochłonnego odstawiania na bok wszystkich buteleczek.

Jeśli chce się zlikwidować problem malowania się w łazience – wystarczy dobrze oświetlone lustro z półeczką na kolorowe kosmetyki w przedpokoju lub sypialni.

Leave a Reply