sposob na pocztówki

Wakacje to czas wyjazdów, podróży mniejszych i większych, zwiedzania oraz… przywożenia różnorodnych pamiątek. To najlepszy sposób, aby zachować wspomnienia o danym miejscu, jego kulturze oraz mieszkańcach. Z wyjazdu można przywozić magnesy na lodówkę, muszle, kamyki lub tradycyjny alkohol. Można także przywieść kartkę pocztową lub wydrukować jedno zdjęcie z każdej podróży i stworzyć wyjątkową ekspozycję na ścianie w sypialni lub przedpokoju.

Często wakacyjne pamiątki chowamy w pudełka i szkatułki, zaglądamy do nich rzadko, aż w końcu wynosimy na strych lub do piwnicy. Dlaczego więc nie zacząć kolekcjonować pamiątek w przystępnej, taniej i ciekawej formie, którą możemy wyeksponować?

Galeria zdjęć lub pocztówek to doskonały pomysł na zagospodarowanie pustej ściany. A od tego tylko o krok do wieczorów pełnych wspomnień z podróży, poprawy humoru w gorszy dzień czy tematów na długie godziny rozmów z gośćmi.

Kartki pocztowe są ogólnie dostępne i zakupimy je w każdym kraju, zajmują mało miejsca, a będą namacalnym dowodem naszej obecności w danym miejscu. Zawiesimy je na ścianie na wiele kreatywnych pomysłów, a dodatkowo pomiędzy nimi możemy umieścić inne pamiątki. Dzięki temu całość stworzy galerię wyjątkowych wspomnień.

Pocztówki można przymocować bezpośrednio do ściany, przypiąć do zaczepionych na haczykach sznureczków, oprawić w ramki, zawiesić na sznurku w pionie – możliwości jest bardzo dużo, wystarczy odrobina kreatywności, kilka akcesoriów, które każdy ma w domu i w prosty sposób stworzymy piękną dekorację we wnętrzu.

Prace krok po kroku

W zależności od tego, w jaki sposób chcemy przymocować pocztówki do ściany, możemy wybrać różne produkty Command. Jeśli mają być zaczepione na sznurku klamerkami, potrzebne będą haczyki, a bezpośrednio do ściany przykleimy je za pomocą rzepów. W razie potrzeby, zmiany koncepcji aranżacji czy przeprowadzki w prosty i bezinwazyjny sposób je usuniemy.

  1. Czego potrzebujemy?
  • alkohol i szmatka do przetarcia powierzchni
  • rzepy i haczyki Command
  • pocztówki z różnych krajów i miast, ewentualnie inne drobne pamiątki do zawieszenia

  1. Na początek musimy na podłodze lub na stole rozłożyć wszystkie pocztówki i zaplanować ich rozmieszczenie. Pamiętajmy, że galeria może się rozrastać, warto wziąć to pod uwagę przy tworzeniu układu kartek.
  2. Ścianę, na której będziemy mocować produkty Command, a następnie pocztówki i inne drobiazgi należy najpierw przetrzeć ściereczką nasączoną alkoholem. Dzięki temu odtłuścimy i oczyścimy ją z drobnych zanieczyszczeń oraz kurzu. Przetartą powierzchnię pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia.

  1. Następnie postępujemy zgodnie z instrukcją umieszczoną na opakowaniu rzepów lub haczyków. Rzepy łączymy ze sobą aż do „kliknięcia”, a następnie możemy przymocować je do ściany, zrywając zieloną folię z jednej strony i doklejając do nich kartkę.

  1. Możemy także przykleić rzepy bezpośrednio do kartki, a następnie mocno docisnąć do ściany. Wtedy kolejne pocztówki mocujemy do tej przyklejonej do rzepu po godzinie za pomocą kolorowych klamerek.

  1. Na haczykach możemy dodatkowo zawiesić inne pamiątki: bransoletkę, sznurek muszelek lub dzwoneczki. Haczyk mocujemy na ścianie, mocno dociskając część pokrytą klejem i zostawiając go na minimum godzinę. Następnie wieszamy sentymentalne przedmioty przywiezione z podróży.

  1. Dodatkowe pamiątki mogą być także przymocowane do pocztówek, np. za pomocą klamerek. Wtedy zachowamy spójność całej kompozycji i łatwo będzie nam coś dodać do całości, nie burząc pierwotnej koncepcji.

Leave a Reply