Chyba nikt nie lubi powrotów do szkoły! Zawsze kojarzy się to z końcem lata, większą liczbą obowiązków, a także dłuższymi wieczorami, a co za tym idzie, zostaje mniej czasu na zabawę!

Mamy nadzieję, że ten prosty tutorial na nietuzinkową tablicę korkową sprawi, że Twoje dziecko chętniej będzie wracać myślami do szkoły! A przy okazji z pewnością będziecie się świetnie bawić, tworząc tę dekorację razem. Jeśli lubisz projekty zgodne z nurtem zero waste – z pewnością spodoba Ci się, że w tym tutorialu wykorzystamy stare korki od szklanych butelek.

Co możesz przywiesić na takiej tablicy? Bardzo wiele rzeczy! Twoje dziecko z pewnością znajdzie wiele zastosowań! Łatwo dostosujesz ją do wystroju swojego pokoju lub pokoju dziecka za pomocą lampek LED, zdjęć, pamiątek z wakacji, notatek do szkoły i wielu innych dodatków! Taka tablica może być dekoracją, która posłuży na lata – prosto i szybko zmienisz jej wygląd – wystarczy wymienić elementy, które się na niej znajdują! Dzięki temu nie znudzi Ci się szybko, a nawet jeśli – wystarczy trochę pracy, aby znowu wyglądała jak nowa! Do tego jest bardzo oryginalna, na pewno wiele osób pochwali Cię za kreatywność!

Co będzie Ci potrzebne?

  • kilkanaście korków (możesz także całą deskę wykleić korkami – wtedy będziesz potrzebować ich o wiele więcej)
  • drewniana podstawa (u mnie stara deska z obrazu)
  • pistolet z klejem na gorąco
  • papierowe (i nie tylko!) elementy, które na niej przywiesisz
  • kolorowe pinezki w różnych kształtach (możesz użyć także spinaczy do papieru!)
  • lampki led
  • kolorowe brystole i papiery do stworzenia planu lekcji, napisów, girlandy, itp.
  • rzepy Command
  • alkohol izopropylowy do przetarcia powierzchni

Krok 1: Ułóż z korków interesujący Cię kształt. Aby był idealnie na środku – pomóż sobie centymetrem krawieckim, szablonem bądź linijką, odmierzając i zaznaczając punkty.

Krok 2: Za pomocą pistoletu z klejem na gorąco przyklej korki do drewnianej podstawy. Pamiętaj o zabezpieczeniu rąk rękawicami ochronnymi, ponieważ klej osiąga nawet 400 stopni Celsjusza! Ten punkt jest niezwykle istotny, zwłaszcza jeśli planujesz projekt wykonać z dzieckiem.

Zawieszanie rzepów:

Krok 1: W pierwszej kolejności wyczyść ścianę przecierając ją alkoholem izopropylowym. Nie zaleca się używania innych detergentów.

Krok 2: Oddziel paski z rzepami, następnie dociśnij je parami do siebie, aż usłyszysz kliknięcie.

paski wymienne Command
Krok 3: Usuń zielony papierek ochronny i dociśnij mocno do gotowej dekoracji. Powtórz to z pozostałymi rzepami, których chcesz użyć. Dolną parę rzepów przyklej na wysokości 2/3 od wierzchołka dekoracji.

Pamiętaj o sprawdzeniu limitów obciążenia! Rzepy i haczyki występują w dwóch wersjach – obciążenie do 900 g oraz do 4kg. Moja deska jest dużo lżejsza, więc rzepy na pewno ją utrzymają.

paski wymienne Command
Krok 4: Usuń pozostałe papierki ochronne i przyciśnij dekorację do ściany. Przyciskaj mocno fragmenty, gdzie znajdują się rzepy.

Krok 5: Aby mieć pewność, że klej będzie dobrze trzymać, zdejmij tablicę, chwytając ją od dołu i oderwij od ściany, podważając do góry. Nie odklejaj prostopadle do ściany. Następnie przyciskaj pozostałe na ścianie rzepy przez ok. 30 sekund. Upewnij się, że przyciskasz cały pasek.

Krok 6: Odczekaj godzinę przed ponownym zawieszeniem dekoracji. Dociśnij mocno, aż pary rzepów zacisną się i klikną w charakterystyczny sposób.