Studia to czas nauki i zdobywania nowych doświadczeń. Jednym z nich jest pierwsze samodzielne mieszkanie lub pokój. Po raz pierwszy młody człowiek może sam zdecydować o tym, jak wnętrza, w których zamieszka, będą wyglądać. W wynajmowanym mieszkaniu nie można pozwolić sobie na gruntowny remont, ale można je zaaranżować tak, aby czuć się w nim komfortowo.

W studenckiej kwaterze najważniejszy jest pokój, w którym student będzie spędzał najwięcej czasu. Czasami pozostałe pomieszczenia, np. kuchnię czy łazienkę, dzieli się z innymi lokatorami, więc nie do końca mamy wpływ na ich wygląd. Prywatny pokój to jednak przestrzeń, w którą można w miarę możliwości ingerować i dopasować ją do swoich potrzeb. Wszelkie zmiany wymagające większych zmian trzeba ustalić z właścicielem mieszkania, ale dzięki nowoczesnym, bezinwazyjnym rozwiązaniom takim jak produkty Command uporządkujemy i udekorujemy przestrzeń po swojemu.

Jak urządzić studenckie wnętrze?

W pokoju studenta powinny znaleźć się trzy główne strefy: sypialniana, wypoczynkowo-rozrywkowa oraz miejsce do nauki. Wygodne łóżko to podstawa odpoczynku, który jest niezbędny do przyswajania wiedzy. Komfortowy materac, miękkie poduszki i ciepły koc to baza, ale warto dodać także kilka dekoracji na ścianie nad łóżkiem. Mogą to być ledowe lampeczki wprowadzające przyjemny klimat czy galeria zdjęć przyjaciół, którzy zostali w rodzinnym mieście lub rozjechali się na studia do innych uniwersytetów. Strefa przeznaczona na wypoczynek, ale także do zaproszenia znajomych na wspólną naukę lub po prostu, żeby obejrzeć film, zagrać w grę czy zorganizować domówkę, powinna zawierać sofę oraz stolik. Miejsce nad kanapą możemy przeznaczyć na ciekawy plakat filmowy, mapę lub modną kratkę z notatkami. Ostatnia przestrzeń – przeznaczona na naukę – to miejsce, które powinno być komfortowe, nie może rozpraszać. Biurko z wygodnym fotelem, półka na książki oraz notatki, a także pojemniki na przybory. W niewielkim pomieszczeniu warto wykorzystać ścianę, na której przymocujemy część akcesoriów oraz dekoracji.

Prace krok po kroku

Długopisy i ołówki, spinacze, zszywacz, nożyczki – to wszystko potrzebuje swojego miejsca. Możemy umieścić wszystkie akcesoria w pudełkach, które przymocujemy do ściany za pomocą rzepów Command. Obok możemy dodatkowo umieścić tablicę korkową na notatki lub literkową, na której umieścimy motywacyjne hasło.

  1. Czego potrzebujemy?
  • alkohol i szmatka do przetarcia powierzchni
  • rzepy Command
  • pudełka i pojemniki oraz inne dekoracje

  1. Zanim zaczniemy, musimy przygotować ścianę poprzez przetarcie jej ściereczką z alkoholem. Nasączamy ją i delikatnie wycieramy powierzchnię, a następnie czekamy, aż wyschnie. Dzięki temu usuniemy kurz i ewentualną tłustą warstwę, które mogą zmniejszać działanie kleju znajdującego się na rzepach. Następnie postępujemy zgodnie z instrukcją znajdującą się na opakowaniu rzepów i łączymy dwa elementy ze sobą.

  1. Dociskamy rzepy do usłyszenia charakterystycznego kliknięcia, po czym zdejmujemy jedną folię ochronną z zielonymi napisami. Naklejamy rzep na pudełku tak, aby nie był widoczny z zewnątrz. Przytrzymujemy ok. 10 sekund dokładnie dociskając na całej długości rzepu.

  1. Możemy na tym etapie oddzielić dwa rzepy i ten bez pudełka przykleić w pożądanym miejscu na ścianie, dociskając go przez ok. 30 sekund. Delikatnie odklejamy pudełko wraz z jednym paskiem rzepu i zostawiamy na godzinę. Po tym czasie dociskamy drugą część rzepu z pudełkiem. Dokładnie łączymy obydwa elementy do ponownego usłyszenia kliknięcia. Podobnie postępujemy z innymi elementami: tablicą lub ramką ze zdjęciem.