Wszelkie imprezy tematyczne i święta to doskonała okazja, by nauczyć swojego kilkulatka tradycji związanych z tym wydarzeniem. To także wspaniały sposób dla rodzin, aby zacieśniać więzy ze swoimi pociechami! W jaki sposób? Na przykład przygotowując wspólnie dekoracje domu na Halloween!

Wspólne przygotowywanie dekoracji

Gdy wieczory jesienią stają się coraz dłuższe, jest to wspaniała okazja, aby przebywać ze swoim dzieckiem dłużej w domowym zaciszu. Aby jednak spędzać czas efektywnie, warto wspiąć się na wyżyny swojej kreatywności i spróbować samodzielnie przygotować ciekawe dekoracje. Zbliża się Halloween – to idealny moment, by razem z potomkami wystroić swój dom w straszno-bajkowe motywy. Takie dekoracje przydadzą się w szczególności, jeśli planujesz zorganizować w domu imprezę halloweenową dla dzieciaków! Taki wspólny czas dla dziecka to doskonałe przeżycie rozwijające jego kreatywność i poczucie bezpieczeństwa!

Dekoracje ścienne – samodzielnie robione lub kupowane

Fajnie jest usiąść przy stole wypełnionym kolorowymi kartonami, flamastrami, farbami, różnymi elementami, które można wykorzystać w wykonywaniu dekoracji ściennych. Wspólne wycinanie i klejenie czarownic na miotłach, rzeźbienie w dyni czy szykowanie halloweenowych strojów i koszyczków to doskonały sposób na spędzenie czasu ze swoim dzieckiem w sposób przyjemny, kreatywny i pożyteczny! Wszelkiego rodzaju girlandy z duszkami wycinanymi z fragmentów białych prześcieradeł, kapeluszami wiedźmy wyciętymi z czarnego kartonu, kociołkami i dyniowymi ozdobami z papieru mogą być dla malucha niezłą lekcją plastyki. I nie muszą wcale wyglądać idealnie – grunt, by świetnie się przy ich wykonywaniu bawić!

Jeśli jednak brakuje Ci czasu lub umiejętności, aby stworzyć takie ozdoby razem z dzieckiem, możesz pokusić się o zakup gotowych dekoracji. Ich wybieranie w sklepie z dekoracjami może być także świetną zabawą! Co powiesz na drewniany drogowskaz, pokazujący miejsce imprezy dla przybyłych gości? Albo kościotrupa, którego można przymocować na drzwiach? A gdyby tak szyby swojego okna ozdobić halloweenowymi girlandami, aby straszyć nimi również przechodniów? Możliwości jest całe mnóstwo!

Więcej samodzielności – więcej frajdy dla dziecka!

Dla malucha największą frajdą jest to, że może samodzielnie próbować swoich sił w różnych „dorosłych” działaniach. Sam fakt posiadania udekorowanego pokoju nie jest tak przyjemny, jak możliwość wielogodzinnego wycinania, kolorowania, a potem przystrajania go własnymi rękami! Pozwól dziecku na odrobinę samodzielności i kreatywności – niech samo wybiera miejsca przytwierdzenia odpowiednich dekoracji na ścianach, drzwiach, meblach i oknach. Na ten jeden halloweenowy wieczór niech wszystko będzie takie, jak sobie wymyśli! Przekonasz się, że po latach maluch będzie świetnie wspominał ten wspólnie spędzony czas, kiedy dostał ogromny kredyt zaufania i mógł naprawdę własnoręcznie udekorować swój pokój na imprezę halloweenową!

Jak mocować dekoracje ścienne?

Aby dostarczyć dziecku narzędzi właściwych do jego wieku i umiejętności, warto się zaopatrzyć w taśmy i rzepy nieinwazyjnego montażu. To proste systemy klejące, które są w stanie utrzymać za pomocą dwustronnej, silnej taśmy nawet kilkukilogramowe dekoracje ścienne. Wystarczy przeczytać instrukcję – i dorosły sam przekona się, że nawet czterolatek bez trudu zerwie naklejkę zabezpieczającą, przymocuje taśmę w danym miejscu do dekoracji, a następnie przytknie element ozdobny do ściany!

Jest to bardzo proste, a przede wszystkim bezpieczne – nie wymaga wcale używania młotka i gwoździ, więc z powodzeniem można zostawić dziecko samo z tym zadaniem! A gdyby zrobiło to krzywo – nie przejmuj się. Dekoracja ma charakter tymczasowy – na drugi dzień bez trudu zdejmiesz taśmy ze ściany, nie pozostawiając na nich nawet najmniejszego śladu!