Kto jest fanem aplikacji Instagram, temu z pewnością przypadnie do gustu ten prosty tutorial! To banalny i błyskawiczny projekt dla tych, którzy kochają pamiątki w postaci zdjęć i lubią podążać za trendami!

Osobiście uwielbiam organizować wszelkiego typu imprezy – wszelkie dekoracje oraz upominki dla gości staram się zawsze zrobić sama. Ścianka do zdjęć zawsze jest głównym punktem imprezy!

Takie tło do zdjęć to świetna opcja na wszelkiego typu imprezy plenerowe, ale także te organizowane w domu! Ta dekoracja sprawdzi się na wieczór panieński, baby shower, urodziny, a także na inne spotkania ze znajomymi – nie tylko o charakterze imprezowym!

Dodatkowo tworzenie tego tła to świetna zabawa – warto dodać, że jest ono też bardzo proste. Także nawet jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z projektami typu „zrób to sam”, z pewnością uda Ci się wykonać taką dekorację i wzbudzić zachwyt wśród znajomych!

Co będzie Ci potrzebne?

  • stelaż (u mnie jest to stojący wieszak na ubrania – jednak taką konstrukcję również łatwo stworzyć! Jest to jednak bardziej zaawansowana opcja i z pewnością nie tak szybka. Jednak na pewno spodoba się majsterkowiczom!)
  • kolorowy brystol (u mnie podstawa jest biała, do liści i kwiatów użyłam żółtego oraz zielonego brystolu, do napisu złotej folii samoprzylepnej)
  • nożyczki
  • ołówek lub pisak
  • linijka
  • rzepy Command
  • alkohol izopropylowy do przetarcia powierzchni

Krok 1: Na białym brystolu rysujemy duży prostokąt. Ma on przypominać zdjęcie z aparatów natychmiastowych. Aby odległości były równe – posługujemy się linijką.

Krok 2: Wycinamy nożyczkami lub nożykiem do papieru (jest bardziej precyzyjny) narysowany kształt.

Krok 3: Na kolorowych brystolach rysujemy egzotyczne liście i kwiaty. Następnie je wycinamy. Podobnie robimy z napisem. Co możesz napisać? W zależności od okazji, np. „Wszystkiego najlepszego”,  a jeśli to np. wieczór panieński czy baby shower, to warto uwzględnić czyj i kiedy!

Wskazówka: Jeśli nie masz zdolności plastycznych i obawiasz się, że nie podołasz odręcznemu rysowaniu wzorów, mam dla Ciebie patent na prosty szablon! W Internecie znajdziesz sporo darmowych grafik prostych wzorów kwiatów, liści, a także inne elementów. Wystarczy wydrukować na zwykłej kartce A4 interesujący Cię wzór i wyciąć go za pomocą nożyka. Tym sposobem prosty i szybki szablon gotowy! Podobnie możesz zrobić z napisem!

Krok 4: Po wycięciu wzorów przyklejamy je na naszą podstawę – czyli tło, które będzie jednocześnie zdjęciem w większym formacie!

Zawieszanie rzepów:

Krok 1: W pierwszej kolejności wyczyść stelaż, przecierając go alkoholem izopropylowym. Nie zaleca się używania innych detergentów.

Krok 2: Oddziel paski z rzepami, następnie dociśnij je parami do siebie, aż usłyszysz kliknięcie.

Krok 3: Usuń zielony papierek ochronny i dociśnij mocno do gotowego tła. Powtórz to z pozostałymi rzepami, których chcesz użyć.

Krok 4: Usuń pozostałe papierki ochronne i przyciśnij tło do stelaża. Przyciskaj mocno fragmenty, gdzie znajdują się rzepy.

Krok 5: Aby mieć pewność, że klej będzie dobrze trzymać, zdejmij dekorację, chwytając ją od dołu i oderwij od stelaża, podważając do góry. Nie odklejaj prostopadle. Następnie przyciskaj pozostałe na stelażu rzepy przez ok. 30 sekund. Upewnij się, że przyciskasz cały pasek.

Krok 6: Odczekaj godzinę przed ponownym zawieszeniem tła. Dociśnij mocno, aż pary rzepów zacisną się i klikną w charakterystyczny sposób.

Krok 7: W zależności od wysokości naszego stelaża – tło możemy przymocować na dwa sposoby. Pierwszy to wycięcie w dwóch miejscach otworów (np. za pomocą dziurkacza) i zawieszenie bezpośrednio na hakach.

Jeśli stelaż jest dość wysoki, możemy również zrobić otwory, ale przywiesić tło na tasiemkach – np. z opcją regulacji.