Nie bez powodu mówi się, że wnętrze odzwierciedla charakter właściciela i duszę tego domu. Rzecz jasna, nie chodzi tu wyłącznie o kolorystykę ścian i mebli czy umeblowanie mieszkania. Chodzi przede wszystkim o drobiazgi i bibeloty świadczące o tym, że ktoś w tym domu mieszka, dla kogoś jest to oaza spokoju i miłości, ktoś czuje się tu najlepiej na całym świecie. Wyrazem takiego charakteru domu może być na przykład prywatna galeria obrazów na ścianie.

Galeria prywatnych dzieł sztuki

Salon jest chyba najlepszym miejscem w całym domu do eksponowania sztuki. To tutaj zapraszamy przyjaciół na herbatę, to tutaj spędzamy czas wspólnie z rodziną. Jest to miejsce w domu, które ma służyć wypoczynkowi, kontemplacji i cieszeniu się własnym towarzystwem. Dlatego właśnie salon warto ozdobić czymś, co jest bliskie naszemu sercu, na co lubimy patrzeć my i nasi bliscy.

Czymś, co chętnie pokazalibyśmy naszym znajomym – na przykład nasze własne dzieła sztuki. Osoby, które malują obrazy, czasem marzą o wystawianiu ich w prawdziwej galerii sztuki. Bardzo wielu jest jednak artystów-amatorów, którzy malują dla czystej przyjemności i nie chcą rozgłosu, sławy ani pieniędzy z tego tytułu. Prywatna galeria w salonie byłaby dla nich spełnieniem marzeń!

Jak wykonać salonową galerię?

Wszelkie obrazy, które artysta chciałby wyeksponować, powinny zostać odpowiednio zabezpieczone i przygotowane do wystawienia. Oznacza to również zakup specjalnych ram do obrazów i oprawienie ich. Niektórzy artyści zajmują się oprawianiem samodzielnie, inni zaś korzystają z usług profesjonalistów.

Jeśli posiadamy własnoręcznie robione ramy, możemy przytwierdzić do nich uchwyty na haczyk, a możemy przykleić je bezpośrednio do ściany. Ten drugi sposób w przypadku cięższych obrazów będzie nawet rozwiązaniem korzystniejszym. Aby zawiesić galerię na ścianie, należy po prostu wybrać odpowiednie miejsca dla obrazów i zwizualizować sobie ułożenie ich na ścianie. Przytwierdzenie ich za pomocą systemów nieinwazyjnego montażu będzie o tyle dobre, że będzie można przyczepiać ramy bezpośrednio w to miejsce, w którym mają wisieć – bez brania poprawki na uchwyt i miejsce jego zamocowania.

Przytwierdzanie obrazów na rzepach mocujących

Rzepy mocujące są dla obrazów najlepszą alternatywą, gdy chcemy powiesić je równo, szybko i sprawnie. Rzepy złącza się ze sobą, a następnie jedną ze stron przytwierdza do ramy obrazu. Drugą stroną klejącą można przyłożyć obraz bezpośrednio do ściany i zadbać tylko o mocne dociśnięcie, aż do kliknięcia rzepu w charakterystyczny sposób. Jest kilka zalet stosowania rzepów mocujących na obrazy, a brak uszkodzeń na ścianie to tylko jedna z nich.

Druga to możliwość przymocowania obrazu jednym pewnym ruchem dokładnie w tym miejscu, w którym chcemy. Trzecia – możliwość wyregulowania tego, by obraz wisiał równo przez oderwanie rzepów i poprawienie pozycji ramy. Szalenie ważną zaletą jest także to, że cięższe obrazy mogą być mocowane na dwóch albo nawet trzech rzepach, co doskonale rozkłada ciężar i sprawia, że całość trzyma się ściany naprawdę solidnie.

Dobrze jest wspomnieć jeszcze o tym, że na gwoździu lub haczyku obraz może przekrzywiać się pod wpływem lekkiego poruszenia lub dotknięcia. Jeśli skorzysta się z systemów nieinwazyjnego mocowania, takiego ryzyka po prostu nie ma – to naprawdę najlepszy z dostępnych patentów na domową galerię malunków w Twoim salonie!