ozdoby naścienne na białej ścianie

ZAINSPIRUJ SIĘ

 

Lato jest okresem bardzo długo wyczekiwanym przez wszystkich z nas. Stąd też dokładamy wszelkich starań, aby jak najlepiej przygotować się na jego nadejście i wykorzystać je do maksimum! Jak to zrobić w kontekście własnego mieszkania? Udekorować jego ściany tak, aby lato zagościło we wnętrzach na długo przed nadejściem upałów!

ZRÓB TO SAM!

 

Ozdoby typu DIY zawsze w modzie!

Wykonanie naściennych dekoracji nie musi oznaczać chodzenia po sklepach i poszukiwania dodatków, które idealnie wpasują się w naszą wiosenno-letnią konwencję dekorowania wnętrz. Można samodzielnie przygotować zestaw kolorowych motylków z grubego kartonu i przytwierdzić je do ścian! Takie motylki mogą zasiadać niby od niechcenia, pojedynczo, w zakątkach mieszkania. Wyglądać to będzie bardzo romantycznie i niebanalnie. Mogą też tworzyć fantazyjne, kolorowe skupiska nad kanapą czy stołem w jadalni i tym samym pięknie ubarwiać ulubione pomieszczenia! Z odrysowaniem skrzydeł motyla i przytwierdzeniem ozdób do ściany za pomocą taśm montażowych poradzi sobie dosłownie każdy – nie wymaga to wielkich umiejętności plastycznych!

W niektórych sklepach dostępne są również bardzo tanie, bardzo efektowne i przyjemne w wykonaniu obrazki z koralików. Plansza obrazka z zaznaczonymi miejscami przyklejania kryształków jest powleczona specjalnym klejem. Mając ją, możesz poświęcić kilka wieczorów na staranne przytwierdzanie koralików do powierzchni. Gotowy obraz można zamknąć w antyramie, a tę przywiesić na specjalnym haczyku, który przykleja się do ściany za pomocą odpowiednich systemów mocujących. Takie obrazki z koralików to nie tylko efektowna i tania ozdoba, ale również fantastyczny sposób na spędzenie czasu w długie zimowe wieczory!

Uporządkuj swoje bibeloty na ścianie!

Oprócz przytwierdzania do ścian letnich dekoracji, możesz przygotować swój dom na nadejście lata poprzez lekkie uporządkowanie przestrzeni. Wszystkie bibeloty i pamiątki znad morza dotychczas leżały ułożone na blatach komód lub meblościanki? Znajdź dla nich lepsze miejsce i wyeksponuj swoje ulubione drobiazgi na ścianie! Przy pomocy niewielkich deseczek i kleju do drewna, zbij kilka półeczek w wymarzonych kształtach. Potraktuj je sprayem w odpowiednim kolorze, a następnie zamocuj na różnych wysokościach na wolnej ścianie w salonie lub sypialni. Przytwierdzenie lekkich półeczek za pomocą niewielkich rzepów mocujących będzie bardzo proste i pozwoli uniknąć wbijania gwoździ w ścianę, czy przytwierdzania uchwytów do półeczek. Tak zaakcentowane bibeloty znajdą swoje właściwe miejsce, a ty zyskasz przestrzeń na meblach, które dotychczas były przez nie zajmowane!

Dekoracje ze styroduru

Jeśli masz odrobinę czasu i zdolności manualne, możesz pokusić się o wykonanie ozdób ze styroduru. To bardzo przyjemny w dotyku, lekki materiał, z którego można wyciąć fantazyjne kształty. Dodatkowo styrodur jest bardzo podatny na malowanie farbami lub sprayem. Bez problemów uzyskasz ciekawe kształty w unikalnych kolorach i w ten sposób wprowadzisz nieco życia do sypialni dziecięcej czy udekorujesz nudną ścianę nad kanapą w salonie. Takie dekoracje są dostępne również w sklepach – mają różne kształty, kolory. Można z nich tworzyć bardzo efektowne instalacje naścienne, przytwierdzane bezpośrednio za pomocą taśm mocujących.

Nawet najnudniejsze, szare mieszkanie można ozdobić bez używania silnych klejów, gwoździ i wiercenia w ścianach. Niewielkie, tanie i kolorowe dekoracje naścienne wprowadzą do mieszkania energię i zaakcentują charakter, osobowość oraz gust gospodarzy, bez konieczności wprowadzania wielkich i kosztownych zmian w aranżacji wnętrza!