Organizacja czasu jest bardzo ważnym elementem tygodnia – zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Osobiście wszelkie notesiki, planery i organizery zapisuję w 100%, jednak te naścienne również pomagają mi w zapamiętaniu wszystkich spotkań i spraw do załatwienia. Życie rodzinne bywa szalone i łatwo można zapomnieć o wielu sprawach – tak, nawet tych bardzo ważnych.

Takich organizerów można używać w dosłownie każdym pomieszczeniu. W kuchni świetnie się sprawdzą do zapisywania listy zakupów, a także pomysłów na posiłki dla rodziny. W łazience możesz stworzyć listę, która nauczy Twoje małe dziecko, jak dbać o higienę. W pokoju i biurze świetnie sprawdzą się organizery na spotkania, wydarzenia, a także urodziny i inne ważne daty. Jeśli masz problem z zapamiętaniem urodzin najbliższych, imienin i rocznic – taka tablica z pewnością bardzo ułatwi Ci sprawę.

Stworzenie ich jest banalnie proste i może być świetną zabawą dla całej rodziny. Mogą powstać z drewna – takie możecie wspólnie pomalować. Wystarczy kilka warstw farby tablicowej, aby stworzyć organizer, po którym można pisać i rysować kredą. Jeśli użyjesz za to farby magnetycznej – możesz za pomocą magnesów przyczepiać do niej ważne notatki. Montowanie takiego organizera jest banalnie proste i zajmie nie więcej niż 5 minut!

Cały projekt zamyka się w zasadzie na prawidłowym zawieszeniu rzepów. Poniżej przedstawiam krótką instrukcję, jak to zrobić.


Krok 1: W pierwszej kolejności wyczyść ścianę, przecierając ją alkoholem izopropylowym. Nie zaleca się używania innych detergentów.

Krok 2: Oddziel paski z rzepami, następnie dociśnij je parami do siebie, aż usłyszysz charakterystyczne kliknięcie.

Krok 3: Usuń zielony papierek ochronny i dociśnij mocno do dekoracji. Powtórz to z pozostałymi rzepami, których chcesz użyć. Dolną parę rzepów przyklej na wysokości 2/3 od wierzchołka organizera.

Pamiętaj o sprawdzeniu limitów obciążenia! Rzepy i haczyki występują w dwóch wersjach – obciążenie do 900 g oraz do 4 kg. Zalecam użycie tych mocniejszych, jeśli chcesz, aby dekoracja była trwała. W zależności od tego, z jakiego materiału jest organizer, łatwo można dobrać haczyki. Jednak na pewno będziecie chcieli przyczepiać na niego notatki czy magnesy – wtedy będzie znacznie cięższy.

Krok 4: Usuń pozostałe papierki ochronne i przyciśnij organizer do ściany. Przyciskaj mocno przede wszystkim te fragmenty, gdzie znajdują się rzepy.


Krok 5: Aby mieć pewność, że klej będzie dobrze trzymać, zdejmij dekorację, chwytając ją od dołu i oderwij od ściany, podważając do góry. Nie odklejaj prostopadle do ściany. Następnie przyciskaj pozostałe na ścianie rzepy przez ok. 30 sekund. Upewnij się, że przyciskasz mocno cały pasek.

Krok 6: Odczekaj godzinę przed ponownym zawieszeniem dekoracji. Dociśnij mocno, aż pary rzepów zacisną się i klikną w charakterystyczny sposób. I gotowe!

Drewniany organizer z powodzeniem może zastąpić tablicę korkową lub sam korek w rolce. Z tego drugiego możesz wyciąć dowolny kształt i pomalować farbami akrylowymi lub ozdobić go taśmami washi tape. To bardzo prosty sposób na stworzenie spersonalizowanej tablicy – nastolatka w domu z pewnością chętnie przyłączy się do takiego projektu. Nie ma nic fajniejszego niż wspólnie stworzona tablica do pokoju!