półeczka w szafce

ZAINSPIRUJ SIĘ

 

Słońce, ciepły wiatr i pachnące wiosną kwiaty zachęcają, by zamienić puchową kurtkę na lekki płaszczyk, kozaki na botki, a zimowe dekoracje domu na pełne świeżości i delikatności ozdoby. Niech wiosna zawita też do Twojej łazienki – stwórz w niej praktyczny organizer na przybory i kosmetyki, których używasz sezonowo. W ten sposób nie tylko uporządkujesz pomieszczenie, ale też przygotujesz oryginalne miejsce na nowe akcesoria łazienkowe.

Delikatne, świeże perfumy, jasne błyszczyki, subtelne cienie do powiek, pastelowe lakiery do paznokci, a do tego obowiązkowo krem z filtrem i nawilżający balsam do ciała – to tylko kilka pozycji z listy kosmetyków, bez których ciężko się obejść w sezonie wiosenno-letnim.

Jak znaleźć na nie wszystkie miejsce, aby zawsze mieć je pod ręką, a jednocześnie zachować w łazience porządek? Jest na to prosty sposób – stwórz praktyczny organizer, wykorzystując mocno trzymające, łatwe w montażu i demontażu samoprzylepne paski Command.

ZRÓB TO SAM!

 

Wybierz miejsce, w którym chcesz umieścić swój prywatny organizer – może to być np. wewnętrzna strona drzwiczek szafki łazienkowej, ale też drzwi lub niezagospodarowany fragment ściany.

Zastanów się, jaki układ ma mieć organizer – poszczególne elementy możesz umocować w jednej pionowej lub poziomej linii albo np. na planie kwadratu.

Zwróć uwagę, żeby nie utrudniały one domykania szafki, jeśli to właśnie do jej drzwiczek je przytwierdzasz. Następnie przystąp do mocowania pasków Command. Na czystej powierzchni przyklej obok siebie 2 z nich – od razu przymocuj do nich pierwszy z pojemników, by widzieć, gdzie umieścić kolejny element. Ponad nim przyklej kolejne paski – posłużą one do umocowania następnego oragnizera.

Stworzony przez Ciebie układ może być zupełnie inny i składać się z większej lub mniejszej liczby elementów. Może zdecydujesz się też na użycie małego haczyka, na którym znajdzie się miejsce np. dla płatków kosmetycznych?

W umocowanych przybornikach rozmieść wybrane akcesoria łazienkowe – zmieścisz tu np. lakiery do paznokci, szminki i cienie do powiek. Wolne miejsce przy umywalce bądź lustrze możesz teraz przeznaczyć na nowe kosmetyki.

ikona porada

Porada

Jeśli korzystasz z przezroczystych organizerów, z łatwością zorientujesz się w ich zawartości. Jeżeli jednak nie są one transparentne, możesz dodatkowo je oznakować, np. naklejając na nie opisane plakietki wycięte z filcu.

LISTA ZAKUPÓW

ikona lista zakupów

Dodatkowe zakupy

  • organizery z tworzywa sztucznego 2 szt.