butelki we wnętrzu

Recykling jest zagadnieniem bardzo istotnym dla wszystkich ludzi na świecie. Powinniśmy więc zastanowić się dwa razy, zanim wyrzucimy na śmietnik coś, co mogłoby się nam jeszcze przydać. Czy myślałeś kiedykolwiek o starych butelkach szklanych jako o sposobie na ciekawą dekorację mieszkania? Jeśli nie, to łap garść inspiracji!

Butelki ze sznurkiem i na sznurku

Jeśli zdarza Ci się czasem kupować piwa kraftowe w charakterystycznych małych, pękatych butelkach z mechanicznym korkiem z drutu, nie wyrzucaj ich! Takie butelki idealnie będą się nadawały na ścienną dekorację. Możesz okleić je do pewnej wysokości konopnym sznurkiem i w takiej postaci przykleić do ściany.

Najlepiej nadadzą się do tego specjalne taśmy montażowe, dzięki którym przytwierdzisz butelki solidnie bez niszczenia ścian. Podobną dekorację z użyciem sznurka możesz wykonać poprzez przywiązanie do szyjek sznurka konopnego i zawieszenie w ten sposób jedna pod drugą trzech czy czterech butelek.

Kilka takich „butelkowych sznurków” rozwieszonych na wolnej ścianie da bardzo ciekawy efekt. Taka dekoracja idealnie nadaje się do wnętrz industrialnych, a także w stylu marynarskim lub skandynawskim!

Butelki po winie i szampanie

Choć butelki po winnych trunkach zwykle są dość efektownie ozdobione, to w dekoracji ścian największe znaczenie będzie miał ich charakterystyczny kształt. Malując butelki ozdobnymi sprayami, można stworzyć piękne, niebanalne, choć bardzo proste dekoracje.

Wystarczy takie kolorowe (na przykład złote lub srebrne – dopasowane do wystroju wnętrza) butelki przytwierdzić na taśmach mocujących bezpośrednio do ściany. W razie potrzeby można je bardzo łatwo usunąć!

Świet(l)na dekoracja na butelkach

Lampki LED na cienkich łańcuchach mogą być fantastyczną dekoracją którejś ściany, i to nie tylko w okresie bożonarodzeniowym. Oprócz tego, że będą fajnie eksponowały wolną ścianę, to jeszcze będą dodatkowo rozświetlały pokój.

Aby dekoracja z lampek nie była banalna, warto wykorzystać do niej puste butelki po winie czy po oliwach o ładnym kształcie. Butelki można pomalować sprayem lub pozostawić w ich oryginalnym kolorze – i tak będą prezentowały się wyśmienicie.

Należy przytwierdzić je w nonszalancki sposób do ściany za pomocą taśmy montażowej lub specjalnego rzepu do nieinwazyjnego montowania. Następnie lampki owija się wokół szyjek i podpina do źródła światła.

Taka dekoracja jest tania i naprawdę efektowna! Super rezultat zapewnią butelki pomalowane na kolor srebrny z lustrzanym połyskiem – wtedy światełka dodatkowo będą mocniej odbijały się w szkle!

Ile pomysłów – tyle dekoracji!

Do dekorowania butelek po winie, piwie czy oliwach można wykorzystać farby do szkła lub innego rodzaju spraye przeznaczone do tego typu powierzchni. Można przyklejać do nich suszone kwiaty, sznurki, guziki, cekiny, muszelki, stare gazety i w zasadzie wszystko, co przyjdzie nam do głowy i da ciekawy efekt wizualny.

Kolekcjonując stare butelki i nie rozstając się z nimi zaraz po wypiciu wina, możemy zapewnić sobie kilka godzin świetnej zabawy przy dekorowaniu. Przytwierdzając butelki do ściany, najlepiej użyć systemów nieinwazyjnego montażu – wtedy będziemy mieć pewność, że zawisną na długo, będą się solidnie trzymały i łatwo będzie zdemontować dekorację, gdy nam się znudzi.

Warto skusić się na tę formę recyklingu, zamiast bezmyślnie wyrzucać kolejną szklaną butelkę. Dzięki temu otrzymuje ona drugie życie i służy nam jeszcze długo po tym, jak zużyjemy jej zawartość!

Leave a Reply