Wynajmowanie mieszkania to powszechna rzecz, gdy się rozpoczyna studia i wyjeżdża do obcego miasta. Wiele mieszkań studenckich pozostawia jednak sporo do życzenia, a przecież każdy młody człowiek chciałby na stancji czuć się przynajmniej trochę jak u siebie w domu… Tym bardziej, że jest to często pierwsze mieszkanie bez rodziców! Jak tego dokonać niewielkim kosztem i wysiłkiem?

Ulubione fotografie w ozdobnych ramkach

Jeśli w swoim pokoju studenckim umieści się kilka ulubionych zdjęć, można poczuć się trochę bardziej jak w domu. Szalone grupowe zdjęcia z przyjaciółmi z liceum, oprawiona w piękną ramkę fotografia ukochanej, zdjęcie z wakacyjnej wycieczki zrobione jeszcze przed rozpoczęciem studiów… Te wszystkie wspaniałe fotki będą przywoływały najpiękniejsze wspomnienia i sprawią, że to, co dla nas najcenniejsze i warte zapamiętania, pozostanie z nami nawet w obcym mieście!

Często jednak fotografii nie ma gdzie ustawiać, gdyż studenckie mieszkania nie obfitują w półki ani komody. Pozostaje przytwierdzenie ich do ściany – ale jak? Można to zrobić z użyciem systemów nieinwazyjnego montażu – taśm samoprzylepnych lub specjalnych rzepów o wysokim stopniu przywieralności do podłoża.

Pomimo tego, iż takie taśmy oraz rzepy bardzo mocno przyklejają się do dobrze odtłuszczonych ścian, po odpowiednim zerwaniu nie pozostawiają po sobie resztek kleju ani zdartego tynku! Fotografie w ramkach przytwierdzone do ścian z ich pomocą będą mogły ozdabiać miejsca w pokoju studenckim, w których najbardziej lubimy oddawać się marzeniom!

Obrazki, potpourri, fantazyjne półeczki…

Wszystko, co może odświeżyć stare, nudne ściany w wynajmowanym mieszkaniu jest na wagę złota! Bardzo często najemca niespecjalnie przykłada się do utrzymania mieszkania w najwyższym standardzie, licząc na to, że bez wielkich nakładów finansowych uda mu się ponownie wynająć lokum studentom. I najczęściej tak się dzieje, a im niższa cena stancji, tym gorszy standard. Jeśli jednak stancja jest w dobrym stanie, a jedynie wygląda na nie najmłodszą, można zafundować jej niewielkim kosztem lifting.

Za pomocą nieinwazyjnych taśm montażowych można bez trudu przytwierdzić do ściany różne kolorowe obrazki, niewielkie półeczki czy potpourri i chociażby zamaskować najbrzydsze miejsca na ścianie – na przykład te brudne lub obdrapane. Tym sposobem nie wyda się ani grosza na remont, a ściany będą przynajmniej na pierwszy rzut okaz wydawały się ładniejsze! Również wnętrze skromnie urządzonego pustego pokoju staje się od razu żywsze, gdy dookoła na ścianach powieszone są bliskie naszemu sercu ozdoby!

Sposoby nieinwazyjnego montażu

Mieszkając na stancji, nawet tej w nienajlepszym stanie, należy bardzo dbać o to, by tego stanu nie pogorszyć. Dlatego studenci wynajmujący mieszkania chcąc ozdobić swój pokój, powinni przede wszystkim pomyśleć o taśmach nieinwazyjnego montażu, zamiast decydować się na użycie młotka i gwoździ. Dzięki temu oszczędzić sobie można wiele trudu i obitych palców – przez nieuważne posługiwanie się młotkiem.

Nie hałasuje się również, co byłoby niezbyt komfortowe dla innych współlokatorów. Ale najważniejsze jest to, że używając systemu nieinwazyjnego montażu, można przytwierdzać do ścian co dusza zapragnie, a potem zdejmować to bez ani jednego śladu na ścianie!

Tym sposobem, opuszczając stancję po kilku latach, pozostawi się ściany w dobrym stanie – bez śladów kleju, zerwanych kawałków tynku i farby, a przede wszystkim – bez dziur! Ten prosty trik na ozdabianie ścian z pewnością przyda się wielu początkującym studentom!