Urządzając salon, sypialnię lub jadalnię, warto mieć dla nich opracowany konkretny styl. Czasem nie potrzeba gruntownych zmian w aranżacji mieszkania ani remontów, aby uzyskać ciekawy efekt wizualny. W zupełności wystarczy kilka sprawdzonych pomysłów!

Żywe rośliny zawsze w modzie!

Wnętrza jasne wymagają niewielu zabiegów, aby zyskać romantyczny charakter. Co więcej – świetnie sprawdzają się zarówno w domach wolnostojących, jak i w ciasnych mieszkaniach w bloku! Jasne ściany i meble, a do tego kilka dodatków w postaci zwiewnych firanek i puszystych poduszek sprawią, że wnętrze od razu nabierze romantycznego looku.

Warto też dodać trochę żywych akcentów na ściany w postaci doniczek z kwiatami. Nie muszą one być ustawiane wyłącznie na parapetach. Niewielkich rozmiarów lekkie doniczki mogą świetnie prezentować się w pozycji… wiszącej. Zwisające ze ściany lub sufitu plecione kwietniki będą nadawały wnętrzu lekkości i z pewnością będą zwracały uwagę gości!

Jak wybrać kwietnik do pokoju?

Makrama to bardzo ciekawa technika zaplatania sznurków w taki sposób, aby stworzyć luźne i jednocześnie stabilne miejsce do umieszczenia doniczki. Taka makrama powieszona na suficie lub na ścianie może wspaniale ozdabiać pomieszczenie – szczególnie gdy w małej ozdobnej doniczce znajdzie się jakaś urocza roślinka!

Kwietniki plecione z wikliny są nieco bardziej w stylu boho, ale również mogą wpasować się w romantyczne wnętrze, szczególnie gdy wstawimy do niego dodatkowo bujany fotel z wikliny. Romantyczne wnętrze świetnie sprawdzi się w przypadku salonów i sypialni, gdyż jest bardzo delikatne, ale zarazem eleganckie i proste.

Sposoby mocowania kwietnika

Niektóre osoby decydują się na zawieszenie makramy poprzez wkręcenie w ścianę lub sufit specjalnego haka. Nie zawsze jednak jest to konieczne. Specjalne systemy nieinwazyjnego montażu dają ciekawe rozwiązania takie jak haki i uchwyty, dzięki którym z powodzeniem można przytwierdzić kwietnik do ściany, a nawet do sufitu bez żadnego wiercenia.

W celu przymocowania go należy przede wszystkim zapoznać się z instrukcją producenta. Montaż takiego haczyka jest bardzo prosty i trzeba jedynie uwzględnić ciężar własny doniczki z rośliną oraz maksymalny udźwig wybranego elementu mocującego.

Przyklejenia haczyka lub uchwytu należy dokonywać na uprzednio odtłuszczonej ścianie – daje to gwarancję przytwierdzenia danego elementu w sposób zapewniający jak największą stabilność. Usunięcie haka ze ściany również nie nastręcza większych problemów – wystarczy tylko pociągnąć za specjalną tasiemkę u dołu, aby element bez jakichkolwiek śladów zsunął się ze ściany!

Styl romantyczny – być może to właśnie Twój styl!

Czym charakteryzuje się romantyczny styl urządzania mieszkań? Żywe rośliny w skromnych doniczkach, umieszczone w pięknych, bujających się lekko plecionych kwietnikach, mogą dopełnić charakteru takiego pomieszczenia. Jego cechą główną jest użycie jasnych, stonowanych barw – bieli, błękitu, różu, kości słoniowej, a także przełamywanie ich kolorami takimi jak rubinowy, szmaragdowy czy szafirowy w celu dodania wnętrzu większej szlachetności.

Być może kupno lub samodzielne wykonanie plecionego kwietnika ze sznurka w tym kolorze będzie ciekawym akcentem w Twoim wnętrzu! Sypialnia w stylu romantycznym z pewnością będzie sprzyjała intymności i przyjemnemu wypoczynkowi. Z kolei salon będzie miejscem, do którego miło będzie zaprosić gości i pochwalić się swoim dobrym gustem w urządzaniu wnętrz! Styl romantyczny wciąż jest bardzo popularny i ponadczasowy – być może właśnie na niego warto postawić w swoim nowym domu!