Sypialnia to miejsce nocnego odpoczynku, ale zimą znacznie chętniej spędzamy w niej czas z książką czy ulubionym czasopismem także wieczorami. W okresie świątecznym miło będzie wprowadzić do tego pomieszczenia odrobinę magii. Wystarczy kilka elementów, aby sypialnia zyskała świątecznego klimatu.

W Świętach Bożego Narodzenia jest coś wyjątkowego. Z przyjemnością poddajemy się świątecznej gorączce w każdym aspekcie – zakupów, gotowania i dekoracji. Te ostatnie sprawiają nam mnóstwo radości i obejmują każdy zakątek domu. Także w sypialni możemy uzyskać świąteczny klimat w szybki sposób.

Jak udekorować sypialnię na święta?

Aby wprowadzić świąteczny klimat, potrzebne będą produkty z zimowo-świątecznym motywem. Przede wszystkim możemy wybrać pościel w płatki śniegu lub z motywem świątecznego swetra. Za dekorację łóżka niech posłuży czerwona lub złota narzuta oraz duża ilość miękkich poduszek ze świątecznym wzorem. Na parapecie lub komodzie postawmy minichoineczki lub gwiazdy betlejemskie.

Te kilka zmian całkowicie odmieni klimat wnętrza, a to przecież tylko parę elementów. Atmosferę podkreśli odpowiednie oświetlenie – wokół łóżka możemy rozwiesić ledowe lampeczki choinkowe lub połyskujący łańcuch z brokatowymi gwiazdkami. Pachnąca lasem świeczka przeniesie nas podczas wieczornego relaksu na wesoły zimowy kulig. Jeśli dysponujemy wolną ścianą nad wezgłowiem, warto wykorzystać ją na delikatne dekoracje, które spotęgują świąteczny klimat.

Czym udekorować ścianę nad łóżkiem?

Dekoracja ściany to najlepsze rozwiązanie w niewielkiej sypialni, w której nie zawsze jest miejsce na świąteczne figurki czy małą choinkę. Nad łóżkiem możemy zrobić wyjątkową i oryginalną ozdobę przy wykorzystaniu jedynie kilku elementów. Możemy zawiesić gwiazdę – wykonaną z drewna, metalu lub papieru – w zależności od aranżacji wnętrza.

Ciekawą dekoracją będą niewielkie gałązki choinki przymocowane do ściany. Dobrze sprawdzi się także wianek ze świeżego świerku lub rozłożyste płatki śniegu wycięte z papieru. Jeśli do takiej dekoracji dodamy delikatne światło lampek, to cała kompozycja będzie niezwykle klimatyczna i stylowa, a my z przyjemnością zaszyjemy się w sypialni każdego zimowego wieczoru.

Prace krok po kroku

Dekoracje świąteczne najczęściej pojawiają się tuz przed świętami, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić je już na mikołajki. Będą zdobić sypialnię kilka tygodni, a później trzeba będzie je schować i zostawić na kolejny rok. Dlatego najlepszym sposobem montażu ozdób są produkty marki Command, które w szybki sposób usuniemy ze ściany, pozostawiając ją w nienaruszonym stanie.

  1. Co potrzebujemy?
  • alkohol i szmatka do przetarcia powierzchni
  • haczyki Command
  • dekoracje świąteczne

  1. Zanim zaczniemy, pamiętajmy o oczyszczeniu ściany. W tym celu nasączamy ściereczkę alkoholem i przecieramy miejsca, w których mocować będziemy dekorację. Alkohol usunie kurz oraz tłustą warstwę. Powierzchnię pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia, w tym czasie planując, jak rozmieścimy ozdoby i przygotowujemy haczyki poprzez przyklejenie taśmy z klejem do gładkiej strony haczyka.

  1. Zdejmujemy folię ochronną z niebieskimi napisami i mocujemy haczyk na ścianie, mocno go dociskając. Przytrzymujemy haczyk ok. 10 sekund, a następnie postawiamy na około godzinę, aby klej się zawiązał. Dokładna instrukcja obsługi umieszczona jest na odwrocie opakowania produktu Command. Po tym czasie możemy wieszać pierwsze ozdoby.

  1. Do zawieszania lampeczek choinkowych czy połyskujących łańcuchów najlepiej sprawdzą się specjalne haczyki, które umożliwiają zaczepienie długiej dekoracji i stworzenie z niej ciekawej kompozycji. Montaż przeprowadzamy podobnie jak w przypadku tradycyjnych haczyków, a po odczekaniu godziny zawieszamy na nich ozdoby.