Sylwester to doskonała okazja do spotkań i zabawy. Można spędzić go na balu, na koncertach na świeżym powietrzu albo w domowym zaciszu. Na domówce nie może zabraknąć dobrego jedzenia, muzyki oraz dekoracji, które wprowadzą klimat. Jak przygotować imprezę, na której wszyscy będą czuć się dobrze, a jednocześnie nie spędzimy zbyt wielu godzin na przygotowaniach? Jakie dekoracje wybrać, aby zmienić mieszkanie w dyskotekowe wnętrze?

Potraktujmy imprezę sylwestrową jak mały projekt. Przygotujmy sobie plan działania i krok po kroku go realizujmy. Przede wszystkim musimy zdecydować, ile osób zaprosimy, a następnie w jakim klimacie przyjęcie chcemy zorganizować. Przyda nam się lista potraw, na podstawie której łatwiej będzie przygotować spis zakupów i rozplanować działanie. Zgodnie z motywem przewodnim spiszmy także, czego potrzebujemy, aby udekorować wnętrze mieszkania. Czy chcemy, aby dekoracje czekały na gości już od progu, czy zamontujemy je tylko w salonie. Pamiętajmy, że domówka może wyglądać inaczej w zależności od naszych preferencji, dlatego powinniśmy przygotować się odpowiednio do założeń imprezy. Jeśli chcemy tańczyć, niezbędna będzie playlista z tanecznymi hitami i sprzęt do odtwarzania, na posiadówkę przydadzą się planszówki i inne gry, na imprezę tematyczną – przebrania, a całość powinna spiąć klamra dekoracji. Ważne jest, abyśmy zaangażowali w organizację wszystkich gości – podzielmy się gotowaniem i przygotowywaniem potraw, wyznaczmy DJ-a i moderatora zabaw, barmana, który będzie zajmował się drinkami. Dzięki temu organizacja pójdzie znacznie szybciej i każdy wniesie w imprezę coś od siebie.

Jakie dekoracje wybrać?

Sylwester to impreza kolorowa, świecąca i odrobinę szalona. Przede wszystkim nie może zabraknąć na niej balonów. W zależności od motywu przewodniego mogą być one czarno-złote, srebrne, metaliczne czy po prostu kolorowe. Kiście napompowanych balonów możemy rozwiesić w całym mieszkaniu, a kilkanaście z nich rozrzucić na podłodze. Efektowną dekoracją są pompony lub papierowe rozety przypominające fajerwerki. Przydadzą się także złote włosy anielskie i duży napis „Szczęśliwego Nowego Roku!”, który zawiesimy na ścianie nad sofą lub stołem. Pamiętajmy, że ozdoby nie muszą być gotowcami ze sklepu. Rozetki możemy przygotować sami, podobnie z napisem. Jeśli jesteśmy zwolennikami stonowanych dekoracji, idealnie sprawdzi się tablica z literkami do napisania życzeń i kilka delikatnych ozdób. Na imprezie zawsze najważniejsi są goście i dobre humory.

Prace krok po kroku

Wszystkie dekoracje zamontujemy z pomocą produktów Command. Możemy wykorzystać rzepy i haczyki, które po imprezie szybko zdejmiemy, nie pozostawiając śladu na ścianach, meblach czy drzwiach.

  1. Co potrzebujemy?
  • alkohol i szmatka do przetarcia powierzchni
  • haczyki i rzepy Command
  • ozdoby sylwestrowe/imprezowe

  1. Wszystkie elementy, na których mają pojawić się produkty Command, należy najpierw przetrzeć ściereczką nasączoną alkoholem. Ma to na celu usunięcie tłustej warstwy i ewentualnych drobinek kurzu. Powierzchnię zostawiamy do całkowitego wyschnięcia, a w tym czasie przygotowujemy sobie poszczególne produkty. Rzepy łączymy ze sobą, a na haczyki naklejamy taśmy z klejem.

  1. Zdejmujemy z jednej strony rzepu taśmę ochronną i naklejamy je na tablicę z napisami. Dociskamy przez 10 sekund, a następnie zwieszamy tablicę na ścianie i delikatnie rozdzielamy rzepy. Ten, który pozostał na ścianie, zostawiamy na minimum godzinę.

  1. Przygotowane haczyki dociskamy do ściany wokoło tablicy i także zostawiamy je na godzinę do zawiązania się kleju. Po tym czasie możemy zawieszać na haczykach ozdoby – rozetki z papieru, pompony czy balony.