zdjęcia na sznurku powieszone na haczykach

ZAINSPIRUJ SIĘ

 

Wiek nastoletni rządzi się swoimi prawami – poszukiwanie stylu, odkrywanie zainteresowań i nawiązywanie przyjaźni. Wyjazdy, spotkania oraz czas wolny zazwyczaj są odpowiednio udokumentowane dziesiątkami zdjęć. Warto zaproponować nastolatce, aby zachowała wspomnienia z wyjątkowych wydarzeń, np. tworząc ciekawą aranżację ze zdjęć. Kilka akcesoriów wystarczy, żeby w prosty sposób stworzyć dekorację.

ZRÓB TO SAM!

 

Nastolatki piszą pamiętniki, śledzą ulubione blogerki i mają sekrety pilnie strzeżone przez najlepsze przyjaciółki. Te ostatnie są dla nich najważniejszymi osobami, dlatego często pojawiają się w opowieściach i na zdjęciach. Przygotowując galerię, nie może zabraknąć fotografii, które mają szczególne znaczenie, na których zatrzymane są radosne momenty. Jednak taka kompozycja nie musi zawierać tylko zdjęć przyjaciółek. Nastolatka może zawiesić kartkę z miejsca, w którym była lub do którego chciałaby pojechać, zdjęcie ulubionej blogerki czy też wycinki z gazet. Najważniejsze, aby galeria była kolorowa, wywoływała pozytywne wspomnienia i komponowała się z aranżacją pokoju. Przygotowanie takiej galerii to dobry pomysł na wspólne spędzenie czasu. Przy okazji możemy dowiedzieć się więcej o najbliższych osobach córki i kreatywnie wykorzystać wolne popołudnie.

Prace krok po kroku

Przygotowanie galerii zdjęć w pokoju nastolatki jest proste i zajmie nam niewiele czasu. Możemy umieścić ją w dowolnym miejscu – nad łóżkiem, biurkiem czy na szafie. Wystarczy wyposażyć się w niezbędne akcesoria i przystąpić do pracy. W przymocowaniu sznurka, na którym zawiesimy zdjęcia, pomocne będą haczyki Command.

  1. W pierwszej kolejności zaplanujmy, ile zdjęć chcemy powiesić i upewnijmy się, że mamy wystarczająco dużo miejsca na ścianie. Galeria może mieć kilka zdjęć w jednym rzędzie, ale ciekawie wyglądać będzie też w dwóch lub trzech. Przygotujmy sobie wystarczająco długi sznurek, biorąc pod uwagę fakt, że fotografie pociągną go do dołu, a na haczykach musimy zawiązać pętelki.
  2. Powierzchnia, do której będziemy mocować haczyki, musi być czysta i sucha. W tym celu przecieramy ścianę miękką ściereczką z alkoholem. Dzięki temu przygotujemy ją do dalszych prac. Następnie zostawiamy podłoże do całkowitego wyschnięcia. Tylko w ten sposób będziemy mieć pewność, ze klej znajdujący się na haczykach będzie trzymał solidnie i niezawodnie.
  3. Kiedy ściana jest już gotowa, przystępujemy do mocowania haczyków. Najpierw wyznaczamy sobie miejsca, w których mają się znaleźć. Warto zastosować poziomicę lub linijkę, aby ustawić je w prostej linii. Możemy postawić w miejscu klejenia kropkę ołówkiem.
  4. Następnie odklejamy czerwoną naklejkę i mocno dociskamy klejący element do haczyka. Zdejmujemy czarną naklejkę i dociskamy haczyk do ściany. Przytrzymujemy ok. 10 sekund, aby klej połączył się z powierzchnią.
  5. Czynność powtarzamy po drugiej stronie, kolejno przygotowując najpierw haczyk, a następnie mocując go na ścianie. Zanim zaczniemy wiązać sznurek i zawieszać zdjęcia, musimy odczekać godzinę. Dopiero po tym czasie będziemy mieć pewność, że haczyki odpowiednio przylegają do ściany.
  6. Na końcu sznurka wiążemy pętelkę i zaciskamy ją na haczykach. Do zawieszonego sznurka za pomocą kolorowych klamerek przypinamy ulubione zdjęcia. Mogą to być tradycyjnie wywołane fotografie lub imitujące wydruk typu Polaroid. Pomiędzy zdjęciami ciekawie wyglądać będą dodatkowe ozdoby, np. piórka lub inne pamiątkowe drobiazgi.
  7. Taka szybka dekoracja może być w każdej chwili zdemontowana lub zmieniona. Wystarczy podmienić zdjęcia, a galeria nabierze świeżości i zupełnie innego klimatu.

LISTA ZAKUPÓW

ikona lista zakupów

Dodatkowe zakupy

  • alkohol i szmatka do przetarcia powierzchni
  • sznurek, kolorowe klamerki, nożyczki i zdjęcia/pocztówki