biżuteria na haczykach

ZAINSPIRUJ SIĘ

 

Właśnie wprowadziliście się do nowego mieszkania. Wszystko jest tu inne niż w Waszym starym lokum – rozkład, metraż, kolory ścian i mebli, podłogi. Doskonale! Niech nowe będą także dekoracje – zacznijcie od sypialni, która za sprawą kilku elementów w mgnieniu okaz nabierze uroku.

Wyposażyliście już Wasze nowe mieszkanie w potrzebne sprzęty i meble, ale wystrój wnętrz wciąż pozostaje bezosobowy? Czas to zmienić – zacznijcie od aranżacji sypialni, w której miły, przytulny nastrój jest nie do przecenienia. Stworzenie ozdobnej, a jednocześnie praktycznej kompozycji nie zajmie Wam wiele czasu, a przy tym nie będzie kosztowne.

Czego potrzebujecie? Ramy do obrazu i ramki na zdjęcia, a ponadto rzepów i haczyków Command, dzięki którym wszystkie elementy będą stabilnie przytwierdzone do ściany.

ZRÓB TO SAM!

 

Przygotujcie ramę od obrazu i ramkę na zdjęcia – mogą być zarówno nowe, jak i stare. Te drugie po oczyszczeniu nadadzą aranżacji Waszej sypialni retro charakteru.

W ramce na zdjęcia umieśćcie dowolne tło – może to być np. fragment niewykorzystanej tapety lub tkanina. Na środku przymocujcie jeszcze kolorowego sztucznego motyla, najlepiej na samoprzylepny pasek Command.

Teraz wybierzcie miejsce, w którym umieścicie ramki – doskonale nadają się do tego ściany nad komodą, stolikiem nocnym albo obok drzwi do pokoju.

Ramki przymocujcie do ściany na rzepy Command – dzięki nim unikniecie wiercenia dziur, a elementy będą się bardzo mocno trzymały. Ramka z motylem niech znajdzie się w równoległej linii, ale nieco wyżej niż rama do obrazu, która będzie pełniła także funkcję organizera na biżuterię. 

Teraz pozostaje uzupełnienie kompozycji o haczyki Command – 3 z nich, najmniejsze, przymocujcie na ścianie wewnątrz ramy do obrazu, a kolejne 2 – średnie – na ścianie pomiędzy ramą a ramką na zdjęcia. Uzupełnieniem całości będzie przezroczysty, samoprzylepny pasek, na którym przymocujcie jeszcze jednego sztucznego motyla.

Na koniec do dzieła może przystąpić pani domu – haczyki są gotowe, by zawiesić na nich wisiorki, naszyjniki i inne dodatki.

ikona porada

Porada
Tego typu dekorację możecie dowolnie zmodyfikować – ramkę na zdjęcia zastąpcie drugą ramą do obrazu, a zamiast motyli przyklejcie sztuczne kwiaty albo ptaki. Z łatwością doczepicie również kolejne haczyki, by móc powiesić na nich więcej akcesoriów.

LISTA ZAKUPÓW

ikona lista zakupów

Dodatkowe zakupy

  • ramka na zdjęcia
  • rama do obrazu
  • sztuczne motyle 2 szt.
  • fragment tapety lub tkaniny.