Szkło jest bardzo powszechnie wykorzystywanym materiałem, z którego formować można tak wiele przedmiotów, że aż grzech byłoby nie skorzystać i nie mieć choć kilku w swoim domu! W niektórych wnętrzach urządzonych ze smakiem dekoracje naścienne ze szkła w różnych kształtach i kolorach mogą dopełnić jakości aranżacji i sprawić, że będzie ona godna podziwu!

Szkło nie tylko w gablotach!

Szkło daje się formować w bardzo wiele różnych form przestrzennych – pełnych w środku lub pustych, cienkich i delikatnych oraz grubych i masywnych. Bez względu na grubość szkła i zastosowany kolor – zawsze daje ono efekt lekkości i sprawia, że aranżacja wnętrza staje się bardziej przemyślana. Szkło można z powodzeniem wykorzystywać nie tylko jako fronty w gablotach czy do produkcji pięknych kieliszków do wina. Będą też fantastyczne jako ozdoba ścian w pięknie urządzonym domu!

Lustrzane odbicie

Choć lustro znane jest od wielu wieków, to możliwości w zakresie jego obróbki w ostatnich latach znacząco się zwiększyły i sprawiły, że dziś można się w nich przeglądać na wiele różnych sposobów – czyli w wielu różnych jego postaciach. Klasyczne półokrągłe lub prostokątne lustro w ramie świetnie powiększa optycznie wnętrze i rozświetla je poprzez odbijanie promieni światła. Ale lustro może też przybierać mniej tradycyjną formę.

Kilka osobnych luster w oprawach różnej wielkości, w rozmaitych kształtach, może być umieszczone jako jeden zespół luster i dawać naprawdę rewelacyjny efekt wizualny. Takie lustro można przytwierdzić do ściany za pomocą samoprzylepnych rzepów mocujących do nieinwazyjnego montażu. Można je przytwierdzić w dowolnym miejscu bez wbijania gwoździ, a następnie usunąć poprzez pociągnięcie paska jednym ruchem – bez śladu na ścianie! Sporą popularnością cieszą się też łatwe w montażu naklejki lustrzane dające efekt mozaiki z lustra na ścianie!

Szklane dekoracje

Niezwykle efektowne są dekoracje ze szkła, na przykład uformowane w kształt misternych aniołków, skrzydeł, napisów – w różnych kolorach i z różnymi efektami. Stanowią one bardzo delikatną, a jednocześnie dobrze widoczną i efektowną dekorację ścienną, która na pewno odnajdzie się w salonie lub sypialni. Elementy ze szkła w postaci bąbelków niczym krople wody wspaniale sprawdzą się nie tylko w łazience, ale właśnie również w salonie czy sypialni! Do ich przytwierdzenia na ścianie niezbędne będą dobrej jakości systemy mocujące bezinwazyjnie, pozwalające przykleić je bezpośrednio do ściany jednym ruchem – i to na długo!

Szkło – nie tylko w stylu glamour!

Styl glamour charakteryzuje się dużą ilością akcentów z materiałów ogólnie uważanych za szlachetne i ponadczasowe – pozłacanych i posrebrzanych, a także miedziowanych czy szklanych. Ten styl to przede wszystkim błysk i blichtr – uzyskany poprzez użycie kryształowych żyrandoli, pozłacanych okuć do krzeseł w królewskim stylu, puszystych dywanów i atłasowych poduszek.

Elementy szklane bardzo często występują w tym stylu w postaci luster, przeszkleń gablotek w salonie, szklanych stolików. Popularne są również fantastyczne dekoracje ścienne wykonane z barwionego szkła oraz bibeloty ustawione na ekspozycyjnym stoliku. Ten wyjątkowy materiał pomimo swojej przejrzystości jest niezwykle kunsztowny i daje bardzo luksusowy efekt – sprawia, że wszystko wydaje się być bardziej błyszczące, delikatne i kruche. Dekoracje ze szkła powinny być stosowane w miejscach bardzo reprezentacyjnych, eleganckich. Niekoniecznie muszą to być wnętrza glamour – w wielu stylach znajdziemy odwołania do elementów szklanych!