Wiosna jest zdecydowanie najbardziej ulubioną porą roku wielu ludzi – śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że każdego człowieka! Niestety, trwa tak krótko… A gdyby tak zatrzymać ją przy pomocy odpowiednich dekoracji ściennych w swoim mieszkaniu? Wtedy mogłaby z nami mieszkać nie tylko przez 3 miesiące, ale przez cały rok!

Doniczkowe kwiaty, których nie trzeba podlewać!

Osoby, które często wyjeżdżają, powinny pomyśleć o dekoracjach z kwiatów sztucznych w doniczkach. Takie kwiatki bardzo dobrze imitują prawdziwe róże, storczyki czy fiołki, ale w doniczkach osadzone są w specjalnej gąbce i nie wymagają podlewania. Połączenie pięknego sztucznego kwiatu z ozdobną doniczką niewielkich rozmiarów umieszczoną w ciekawym uchwycie na doniczki może dać spektakularny efekt. Takie doniczki nie są ciężkie – dlatego nie potrzeba wieszać ich na hakach wbijanych w ścianę. Wystarczą do tego celu specjalne taśmy lub rzepy do nieinwazyjnego montażu, które można zakupić w sklepach budowlanych.

Jedwabne piwonie – stworzą iście romantyczny klimat!

Do wnętrz urządzonych w stylu prowansalskim i angielskim doskonale nadają się sztuczne piwonie wykonane z delikatnego, różowego lub białego jedwabiu. Takie kwiaty ułożone w pęczki będą fantastycznie zdobiły ściany, w szczególności te w okolicach romantycznych, przepastnych kanap czy łóżek w sypialni. Dekoracje na bazie piwonii można przytwierdzać do niewielkich deseczek i mocować do ścian i mebli w dowolnym miejscu, używając do tego celu taśm samoprzylepnych montażowych. W przypadku chęci zmiany dekoracji można bezproblemowo usunąć taką taśmę, nie pozostawiając na ścianie żadnych dziur, zdartego tynku czy resztek kleju. Robi się to poprzez pociągnięcie paska w dół.

Wieńce ze sztucznych kwiatów

Żywe kwiaty wspaniale prezentują się wiosną, doskonale wyglądają także wszelkie dekoracje stworzone z ich wysuszonych wersji. Wiele osób preferuje jednak ich sztuczne odmiany, które wyglądają bardzo misternie i dzięki temu tworzą naprawdę wspaniały klimat wiejskiego dworku, nawet w mieszkaniu w bloku! Fantastyczne wieńce sztucznych kwiatów mogą pięknie zdobić drzwi wejściowe, wezgłowia łóżka czy stanowić ozdobną dekorację nad kanapą w salonie. Bez względu na to, gdzie się zastosuje taką dekorację – będzie ona widoczna, trwała i przywoływała najpiękniejsze wiosenne wspomnienia!

Niebanalne sposoby na udekorowanie wnętrza

Nie każdy może sobie pozwolić na zmianę wystroju swojego wnętrza od A do Z, głównie ze względu na koszty. Niektóre osoby nie są też zbytnio decyzyjne w kwestii wystroju mieszkania, gdy nie są jego właścicielami. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby za pomocą taśm nieinwazyjnego montażu do dekoracji o masie do kilku kilogramów, stworzyć naprawdę przytulny klimat w już istniejącym wnętrzu! Czasem mieszkanie wymaga tylko kosmetycznych zmian – pogłębienia koloru ścian, przemalowania mebli lub dołożenia kilku elementów dekoracyjnych, które sprawią, że będzie miało ono konkretny charakter.

Rezygnując z takiego ozdabiania ścian w swoim mieszkaniu, można bardzo wiele stracić! Nikt nie zaprzeczy, że w pięknie, samodzielnie udekorowanym wnętrzu według własnego pomysłu i gustu wypoczywa się najprzyjemniej i najbardziej efektywnie. A dom, bez względu na to jak duży i gdzie się znajduje, jest właśnie po to, aby czuć się w nim swobodnie i przyjemnie! Dobrze wiedzieć, że przy pomocy sztucznych kwiatów, które są niedrogie i nie wymagają żadnych zabiegów pielęgnacyjnych, można w kilka chwil nadać wnętrzu swojego mieszkania wiosennego uroku i powiewu świeżości!