kurtka powieszona na szarym wieszaku

ZAINSPIRUJ SIĘ

Jak sprawić, aby w mieszkaniu przestał panować chaos i żyło się naprawdę przyjemnie? Regularnie sprzątać? Ależ oczywiście, ale oprócz tego warto poznać kilka patentów na spektakularne metamorfozy wnętrz, które ułatwiają utrzymanie porządku!

ZRÓB TO SAM!

Odkładaj na miejsce – ale gdzie?

Po przeprowadzce do wymarzonego lokum gospodarze często mają wrażenie, że w natłoku zajęć takich jak wybór mebli czy sprzętów, coś im umknęło. W rezultacie już kilka tygodni po przeprowadzce w pieczołowicie urządzanym domu trudno jest znaleźć choćby jedno niezagracone miejsce, a poranne poszukiwanie kluczy staje się codziennością. To zwykle rezultat braku miejsc na konkretne przedmioty. Gdy brakuje wieszaków na ubrania lub miejsca do odkładania kluczy po przyjściu do domu – jest niemal pewne, że będą one lądowały w przypadkowych miejscach. Wyrobienie sobie nawyku odkładania rzeczy na miejsce to jedna sprawa, ale posiadanie wyznaczonych miejsc na poszczególne przedmioty wydaje się być pierwszym krokiem do wyrobienia tego nawyku. Oto organizery, które pomogą Ci uporządkować przestrzeń w swoim domu:

  1. Klucze i dokumenty do auta – takiego miejsca do wieszania kluczy i odkładania prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego brakuje w wielu domach, co jest przyczyną częstych ich poszukiwań w kieszeniach kurtek i torebkach. Wystarczy niewielka półeczka, na której dolnej ramie odkłada się dokumenty, a na wolnej przestrzeni na haczyku odwiesza się kluczyki – do domu, auta, piwnicy. Taka skrzynka powieszona na haczyku lub rzepie do nieinwazyjnego montażu może zostać przytwierdzona w minutę. Kupiona czy zrobiona samodzielnie – to bez znaczenia! Grunt, by spełniała swoją funkcję!
  2. Kable – plączące się między nogami kable, które uwielbiają podgryzać domowe zwierzaki, i do których dostęp mają maleńkie dzieci, to prawdziwa zmora w wielu domach. Na szczęście można się z tym uporać, przyklejając do ściany samoprzylepny organizer do kabli. Bez wiercenia i wbijania gwoździ można uzyskać w dowolnym miejscu (choćby pod biurkiem czy za komodą) miejsce do owijania kabli domowych urządzeń.
  3. Na dokumenty – ile razy zdarza nam się przekopywać całe mieszkanie w poszukiwaniu gdzieś odłożonej recepty albo rachunku do zapłacenia? Tego typu „bieżące” dokumenty powinny mieć w każdym domu osobne miejsce. Może to być na przykład ciekawie ozdobiona skrzynka na listy przymocowana do ściany za pomocą rzepów montażowych, zwykła drewniana półeczka czy kolorowy worek zawieszony na samoprzylepnym haczyku. Najważniejsze to skończyć z zostawianiem ważnych dokumentów w przypadkowych miejscach, bo szukanie ich generuje okropne straty czasu!
  4. Wieszaki – tych w domu nigdy nie jest za wiele. Przytwierdzone do ściany w przedpokoju lub łazience mają za zadanie wykorzystać przestrzeń wolnej ściany w pomieszczeniu oraz zapobiec rozrzucaniu ubrań i ręczników, ale też rzucaniu torebek i plecaków w przypadkowe miejsca. Do tych pomieszczeń najlepiej jest zastosować szerokie, mocne haki, które łatwo się przytwierdza przez przyklejenie, oraz usuwa – przez pociągnięcie taśmy.
  5. Na przyprawy w kuchni – wygodna półeczka nad blatem roboczym, a w niej poukładane w rządku miniaturowe słoiczki z przyprawami. To bardzo wygodny i funkcjonalny sposób na lekką metamorfozę kuchni. Po pierwsze – takie słoiczki o rustykalnym charakterze nadają wnętrzu swojskiego wyglądu. Po drugie – koniec z zapominaniem o dokupieniu pieprzu czy majeranku, bo ilość pozostałych przypraw w słoiczkach widać jak na dłoni! Tę półeczkę przytwierdź mocno za pomocą specjalnego rzepu do nieinwazyjnego montażu.

Drobna metamorfoza wnętrza bardzo często oznacza po prostu uporządkowanie przestrzeni za pomocą takich kolorowych, efektownych organizerów. Wypróbuj je koniecznie w swoim domu!