Kto spędza dużo czasu w kuchni i kocha gotować, wie, jak uciążliwe potrafi być gotowanie z książki kucharskiej. Zwłaszcza kiedy ma się już ubrudzone ręce, a przepis nagle uciekł i widzimy całkiem inną stronę książki. To może być naprawdę irytujące!

Coraz więcej osób przez to korzysta z przepisów i filmów instruktażowych w Internecie – jednak jak oprzeć telefon lub tablet, aby był stabilny i aby nic się z nim nie stało podczas gotowania? Sama bardzo boję się o ewentualne zniszczenia sprzętu elektronicznego – stąd rzadko korzystam z tabletu lub telefonu w kuchni. Jednak po kilku zniszczonych książkach kucharskich postanowiłam znaleźć rozwiązanie.

Swój tablet postanowiłam zamocować na lodówce na bardzo dużym haku Command – Jumbo. Jest to hak, który wytrzyma dość spore obciążenie, ponieważ aż do 3,5 kilograma. Ten rodzaj haka jest przeznaczony do wielokrotnego użytku. Możesz go bezpiecznie ściągać i mocować wiele razy, wymieniając jedynie paski mocujące. Hak wprawdzie jest biały, jednak za pomocą farby w sprayu lub taśm papierowych washi tape bardzo łatwo dopasujesz go do swojego wnętrza. Może to być także ciekawy projekt do wykonania z dziećmi.

Całość projektu zamyka się w zasadzie na prawidłowym zamocowaniu haka Jumbo.

Jak wygląda mocowanie haków dwuczęściowych?

Krok 1: Najpierw wyczyść ścianę, lekko przecierając ją alkoholem izopropylowym. Nie używaj detergentów takich jak nasączane ściereczki czy spraye, bo pozostawiają one śliski osad, przez co hak może się nie trzymać tak, jak tego oczekujesz.

Krok 2: Następnie rozdziel paski i usuń czerwony papierek ochronny. Dociśnij mocno pasek do tylnej części haka.

Krok 3: Następnie odklej pasek ochronny z napisem „Wall Side” i mocno przyciskaj hak do ściany przez około 30 sekund.

Krok 4: Aby uzyskać maksymalną przyczepność, wysuń hak lekko do góry.

Krok 5: Następnie mocno przyciskaj podstawę do ściany przez kolejne 30 sekund.

Krok 6: Wsuń hak z powrotem w podstawę. Odczekaj godzinę przed powieszeniem czegokolwiek na haku. To pozwoli substancji klejącej osiągnąć maksymalną moc. Sprawdź ograniczenia obciążenia na opakowaniu.

Korzystam z tego rozwiązania już jakiś czas i przyznam, że klej trzyma mocno, a hak Jumbo spisuje się naprawdę świetnie. Dzięki temu rozwiązaniu tablet jest ciągle na odpowiedniej wysokości, nie zsuwa się – jest bezpieczny i nie ma opcji, aby mu się coś stało. Wyświetlony przepis widnieje cały czas na ekranie, dzięki temu nie muszę się martwić o ubrudzenie, zalanie lub zniszczenie książki kucharskiej.

Co jeszcze możesz zamontować na hakach Jumbo? Te haki wytrzymają obciążenie do 3,5 kilograma, co pozostawia nam sporo możliwości.

Z ich pomocą stworzymy nie tylko pięknie wyglądającą ścianę i powiesimy wiele dekoracji, ale także możemy zorganizować dodatkowe miejsce. Taki hak wytrzyma większe obciążenia, takie jak na przykład: niewielka drabina lub składane krzesło, suszarka na pranie czy deska do prasowania. W małym mieszkaniu takie rozwiązania są na wagę złota! Wystarczy na wewnętrznej stronie drzwi od szafy zamontować taki hak i powiesić niepotrzebny i zawadzający „element wystroju”. Oczywiście na takich hakach z powodzeniem zamontujesz także obrazy, ramy czy inne piękne dekoracje.