dekoracyjne talerze na ścianie

ZAINSPIRUJ SIĘ

 

Ten długo oczekiwany dzień macie w końcu za sobą – właśnie wprowadziliście się do nowego mieszkania. Wszystko jest nowe i czyste, ale jeszcze nie do końca wygląda tak, jak sobie wymarzyliście – brakuje ulubionych pamiątek i dekoracji, dla których nie znaleźliście jeszcze miejsca. To doskonały moment na ozdobienie ściany w kuchni lub jadalni – wykorzystajcie to, co macie i zaskoczcie wszystkich gości, którzy już ustawiają się w kolejce, by zobaczyć Wasze nowe M.

Po raz kolejny przechadzacie się po nowym mieszkaniu – podziwiacie świeżą, pachnącą czystością łazienkę, romantyczną sypialnię i widok z balkonu. Wciąż jesteście pod wrażeniem eleganckich mebli kuchennych, dużego stołu w jadalni i lśniących sprzętów AGD, których nie zdążyliście jeszcze nawet wypróbować. Towarzyszy Wam jednak wrażenie, że czegoś tu brakuje… No tak, to ściany świecą pustką! Oprawione w ramki zdjęcia i stary rodzinny obraz nie pasują do wystroju kuchni? To nic – przeszukajcie nierozpakowane kartony i przejrzyjcie Waszą zastawę stołową. Wśród niesparowanych talerzy znajdziecie też może efektowe i typowo ozdobne egzemplarze, które leżą latami w szafkach, bo przecież szkoda używać ich na co dzień. W połączeniu z rzepami Command, które posłużą do ich umocowania, będą miały swoje 5 minut – i to ani nie na stole, ani nie na suszarce!

ZRÓB TO SAM!

 

Obejrzyjcie dokładnie zastawę stołową i wybierzcie talerze, które chcecie wykorzystać – mogą mieć różne rozmiary, kolory i wzory. Sprawdzą się zarówno duże talerze obiadowe, jak i małe talerzyki kawowe – w razie potrzeby umyjcie je lub wytrzyjcie z kurzu, żeby lśniły jak całe mieszkanie.

Teraz przyjrzyjcie się kuchni oraz jadalni i zdecydujcie, w którym miejscu chcecie przymocować talerze – dobrym wyborem będzie np. ściana nad stołem, gdzie dekoracja będzie doskonale widoczna. 

Od spodu talerzy przyklejcie rzepy Command – w żaden sposób nie uszkodzą ani zastawy, ani ściany, a w dodatku będziecie mogli łatwo je odkleić, by zmienić wystrój.

Zacznijcie mocować talerze do ściany – ich konfiguracja może być dowolna. Jeśli chcecie osiągnąć efekt dynamiki, niech talerze tworzą nieregularną formę, a jeżeli zależy Wam na ładzie i porządku, przymocujcie je na np. na planie koła lub prostokąta. Gotowe!

ikona porada

Porada
Do wykonania tego typu dekoracji doskonale sprawdzą się okrągłe talerze, ale równie dobry efekt

LISTA ZAKUPÓW

ikona lista zakupów

Dodatkowe zakupy

  • talerze 19 szt.