trójwymiarowe dekoracje

ZAINSPIRUJ SIĘ

 

Wiosenny remont już za Tobą – teraz pora na wyczarowanie na ścianie dekoracji, która zwróci na siebie uwagę wszystkich Twoich gości. Wystarczy trochę chęci, wolnego czasu i zaangażowania, żeby stworzyć ozdobę, jakiej nie znajdziesz w żadnym innym domu. Przy okazji zapewnisz sobie odrobinę frajdy i satysfakcję z własnoręcznie zrealizowanego projektu.

Nudzą Cię tradycyjne obrazy i nowoczesne grafiki, które dumnie zdobią ściany w mieszkaniach Twoich znajomych i rodziny? Twój salon może wyglądać zupełnie inaczej. Prosta w wykonaniu, a przy tym efektowna galeria z trójwymiarowymi akcentami wprowadzi do niego nie tylko wiosenną świeżość, ale też dynamikę.

Czego potrzebujesz? Ramek na zdjęcia, obrazów na pleksi lub PCV i gotowej dekoracji w postaci sztucznego kwiatu. Całość uzupełnią mały haczyk i rzepy Command, na których wszystkie elementy zawisną na ścianie bez konieczności wiercenia w niej dziur lub wbijania gwoździ. Zaczynamy!

ZRÓB TO SAM!

 

1. Przygotuj pozbawione ram obrazy wykonane na cienkim szkle akrylowym lub PCV. Przyłóż je wstępnie w wybranym miejscu na ścianie, by ustalić ich właściwe położenie – dekoracje mogą być zupełnie różne, a jeśli posiadają efekt głębi, tym lepiej. Pamiętaj też, że możesz usytuować je względem siebie w dowolny sposób.

2. Z tyłu obrazków przyklej mocne samoprzylepne rzepy do wieszania obrazów – po 2 na każdy z elementów. Przytwierdź je do ściany w wyznaczonym miejscu i w wybranej konfiguracji.

3. Teraz przygotuj ramki na zdjęcia – do każdej z nich włóż różne fotografie, np. z rodzinnego albumu. Mogą zastąpić je też dziecięce obrazki, malownicze krajobrazy albo inne prace, które chcesz wyeksponować.

4. Zacznij mocować ramki dookoła przyklejonych wcześniej do ściany – również w tym wypadku pomocne będą rzepy Command, tym razem małe. Będą niewidoczne, ale doskonale podtrzymają ramki w wyznaczonym miejscu, a do tego z łatwością je usuniesz, gdy zechcesz zmienić wystrój. Stwórz z ramek ciekawy układ – niech Twoja dekoracja żyje!

5. Na końcu sięgnij po mały haczyk do wieszania dekoracji i przyklej go pomiędzy ramkami na jednym z obrazów. Zaczep o niego sztuczny kwiat, np. w formie broszki lub ozdoby do włosów, który będzie efektownie odstawał od ściany, dając wrażenie trójwymiarowości. Gotowe!

ikona porada

Porada 
Taką dekorację domu możesz w każdej chwili łatwo zmodyfikować – wystarczy, że zamiast kwiatu zaczepisz na haczyku podobiznę motyla albo imitację płatka śniegu lub wymienisz zdjęcia w ramkach.

LISTA ZAKUPÓW

ikona lista zakupów

Dodatkowe zakupy

  • obrazy na pleksi lub PCV 4 szt.
  • ramki na zdjęcia 8 szt.
  • sztuczny kwiat.