Uchwyt na recznik papierowy

ZAINSPIRUJ SIĘ

 

Remont kuchni zakończony – meble zamontowane, sprzęty podłączone. Gotowanie i jedzenie w takim miejscu to prawdziwa przyjemność, ale tylko pod warunkiem, że panuje w nim porządek. 

Jednym z akcesoriów, które pomogą Ci w jego utrzymaniu, jest uchwyt na ręcznik papierowy. Przygotuj go samodzielnie w kilka minut i ciesz się swoją nową, funkcjonalną kuchnią.

Proste i szybkie rozwiązania są tym, co lubisz najbardziej? Własnoręcznie stworzony uchwyt na ręcznik papierowy z pewnością przypadnie Ci do gustu.

Nie kupuj gotowego stojaka na ręczniki, który będzie zajmował miejsce na blacie kuchennym. Zamiast niego sięgnij po haczyki Command i drewnianą listwę w kształcie wałka – to wszystko, czego potrzebujesz, by wyczarować praktyczny i oryginalny uchwyt.

Co więcej, doskonale sprawdzi się on w sytuacji, gdy Twoja kuchnia nie jest jeszcze w pełni urządzona i planujesz zakup półek bądź relingów. Jeśli zajdzie taka potrzeba, haczyki łatwo odkleisz i ponownie przykleisz do ściany w innym miejscu – bez pozostawiania śladów na jej powierzchni.

ZRÓB TO SAM!

 

Przyjrzyj się swojej kuchni i wybierz najlepsze miejsce do przechowywania ręcznika papierowego. Powinien być umieszczony na poręcznej wysokości, w bezpiecznej, jednak niezbyt dużej (aby wygodnie móc po niego sięgnąć) odległości od zlewozmywaka, by nie ulegał zachlapaniu i zmoczeniu.

W wybranym miejscu wyznacz w jednej poziomej linii dwa punkty (skorzystaj w tym celu z poziomicy) i zaznacz je ołówkiem – powinny znajdować się około 30 cm od siebie. Następnie przyklej w nich 2 haki Command wielokrotnego użytku. Specjalne paski umożliwią przymocowanie ich zarówno do ściany pomalowanej farbą, jak i wykończonej glazurą, a także pozwolą na ich bezpieczne usunięcie ze ściany.

O zamocowane haczyki oprzyj drewniany wąski wałek o długości ok. 32-33 cm. Z łatwością dotniesz go do potrzebnego rozmiaru przy użyciu zwykłej ręcznej piły do drewna – docięty brzeg wygładź papierem ściernym. Teraz wystarczy już tylko wsunąć na listwę rolkę ręcznika papierowego – zarówno to, jak i wymiana kartonowego rulonu na nową rolkę zajmie Ci zaledwie kilka sekund.

ikona porada

Porada 
Do wykonania uchwytu możesz wykorzystać także przezroczyste haczyki Command. Jeśli dodatkowo pomalujesz drewniany wałek farbą do drewna, uchwyt stanie się jednym z ciekawszych elementów aranżacji Twojej kuchni.

LISTA ZAKUPÓW

ikona lista zakupów

Dodatkowe zakupy

  • wałek o przekroju 5 mm i długości 33 cm
  • poziomica i ołówek
  • piła do drewna
  • papier ścierny o gradacji 180