Nie od dziś wiadomo, że atmosfera miejsca, w którym spędzamy osiem, a czasem i więcej godzin dziennie, ma ogromny wpływ na naszą wydajność i samopoczucie. A o nie w szczególności warto dbać zimą, gdy słońca jest jak na lekarstwo i trudno jest w naturalny sposób naładować baterie! Im szybciej zaczniesz dekorować swoje miejsce pracy – tym szybciej przypomnisz sobie, że w Polsce wszystkie pory roku są rewelacyjne, nie tylko lato!

Po co dekorować gabinet?

W swoim gabinecie, biurze czy nawet boksie spędzamy każdego dnia mnóstwo czasu, zwykle jedną trzecią doby. Nie można pozwolić sobie na to, by nastrój do pracy opadł niczym źle doglądany suflet, a nasz wzrok wodził za wskazówkami zegara, podczas gdy one nie chcą się szybciej przesuwać w stronę końca pracy, tak jak byśmy sobie tego życzyli. Zamiast zaklinać czas, lepiej przystosować się do nowej rzeczywistości.

Krótkie dni, chłód na dworze, brak słońca na co dzień nie sprzyjają dobremu humorowi i przypływom energii. Na aurę raczej nie mamy wpływu, a na przeprowadzkę w ciepłe kraje nie każdy może sobie pozwolić – lepiej więc zaprzyjaźnić się z zimą i swoim stałym miejscem do pracy. A w gabinecie udekorowanym świeżą miniaturową choinką w doniczce, sztucznymi gałązkami lub pięknymi stroikami z pewnością będzie się przyjemniej odliczało czas – ale ten pozostały do świąt Bożego Narodzenia!

Dekoracja bez hałasu i bez przesady

Urządzając zimową dekorację w swoim biurze, należy postawić na złoty rozsądek i wyważenie. Nie sposób przyjmować poważnych klientów na przykład w kancelarii prawniczej przystrojonej niczym market na święta. Dlatego warto postawić na jakość, a nie na ilość dekoracji. W przypadku gabinetów pediatrycznych czy psychologicznych można zdecydować się na więcej rozweselających akcentów, pozwalających pacjentom poczuć się przyjemnej nawet w tym trudnym, zimowym czasie.

Przyjmując poważnych klientów w biurze, warto zastanowić się na przykład nad kompletem filiżanek z typowo zimowym, śnieżnym motywem, które rozgrzeją ciepłym napojem zmarznięte ciała klientów i wprowadzą rewelacyjny nastrój podczas negocjacji! Stawiając na skromne dekoracje ścienne lub na drzwiach, należy wziąć pod uwagę to, że dekoracje muszą mieć charakter tymczasowy i nie mogą pozostawić po sobie śladu. Dlatego najlepiej użyć taśm, rzepów lub haczyków do nieinwazyjnego montażu, które przykleja się bezszelestnie, a zdejmuje bez jakichkolwiek uszkodzeń tynku na ścianie!

Biuro, w którym przyjemniej spędza się zimowy czas

Nie da się ukryć, że zima jest czasem trudnym dla ludzi – dużo bardziej służą naszemu samopoczuciu miesiące wiosenne i letnie, pełne słońca, które dodaje energii do życia i działania. Jednak zimą również trzeba pracować wydajnie. Dlatego właśnie zaleca się wprowadzanie do swojego biura czy gabinetu, a nawet skromnego boksu w firmowej przestrzeni, przyjemniejszej, zimowej atmosfery.

Takiej, która będzie przypominała o panującej porze roku, pozwalała oderwać wzrok od monitora w stronę pięknych dekoracji, co automatycznie spowoduje przypływ cieplejszych uczuć do naszego serca. Odrywając wzrok, by odpoczął od komputera, warto zwracać go w stronę rzeczy ładnych, przyjemnych, a także humorystycznych. Chodzi o to, żeby dni spędzane w pracy nie były katorgą i nie polegały na wpatrywaniu się we wskazówki zegara czy odhaczaniu krzyżykami czasu do urlopu. Zima to piękna pora roku, którą trzeba i warto się delektować!