Lifehacki to inaczej proste patenty na ułatwienie sobie życia codziennego! Zwykle wykonuje się je za pomocą przyborów, które posiadamy już w domu lub tych, które są bardzo łatwo dostępne w pobliskich sklepach! To właśnie tworzy lifehacki niezastąpionymi również w Twoim domu! Przydają się w sprawach domowych, w pracy, a nawet w podróży! Na pewno macie już swoje sposoby na różne sytuacje, jednak czy znacie ten patent, który zaraz Wam pokażemy? Wystarczą dwie pary rzepów Command, taboret lub krzesło, poduszka i 5 minut wolnego czasu! Jeśli znasz już nasze produkty i umiesz je sprawnie montować – zajmie Ci to nawet jeszcze mniej!

Wprawdzie sezon na grillowanie i wieczory na balkonie, tarasie i w plenerze dobiega końca, lecz ten szybki pomysł przyda Ci się także we wnętrzach jesienią i zimą! Jeśli masz dość przesuwających się i spadających z krzeseł poduszek, które ciągle musisz poprawiać i prać, ponieważ zbyt często lądują na ziemi – z pewnością przyda Ci się nasz prosty i trwały patent na ich zamocowanie! Dzięki temu szybkiemu i banalnemu sposobowi poduszki będą równe, stabilne i nie będą wymagały aż tak częstego prania! Co jest najfajniejsze w tym pomyśle? Rzepy będą całkowicie niewidoczne – w przeciwieństwie do pasków, którymi można przywiązać poduszki do siedzeń.

Co będzie Ci potrzebne do tego pomysłu?

  • taboret
  • ściereczka
  • alkohol izopropylowy
  • dwie pary rzepów Command
  • poduszka

Cały pomysł polega na poprawnym zamocowaniu rzepów Command: (instrukcję znajdziesz także na opakowaniu).

Krok 1: W pierwszej kolejności wyczyść krzesło lub taboret, przecierając je alkoholem izopropylowym. Nie zaleca się używania innych detergentów. Poczekaj, aż płyn całkowicie wyschnie i dopiero wtedy przystąp do kroku numer 2.


Krok 2: Oddziel paski z rzepami, następnie dociśnij je parami do siebie, aż usłyszysz charakterystyczne kliknięcie.

Krok 3: Usuń zielony papierek ochronny i dociśnij rzep mocno do taboretu. Powtórz to z pozostałymi rzepami, których chcesz użyć. Polecamy przymocować dwie pary rzepów równolegle, aby mieć pewność, że poduszka będzie stabilna i nie będzie się przesuwać.

Wskazówka: Sprawdź, jaką szerokość ma Twoja poduszka i zamocuj rzepy na taborecie 2–3 cm dalej, aby mieć pewność, że pozostaną one niewidoczne!


Krok 4: Usuń pozostałe papierki ochronne i przyciśnij poduszkę do taboretu. Przyciskaj mocno przede wszystkim te fragmenty, gdzie znajdują się rzepy.

Krok 5: Aby mieć pewność, że klej będzie dobrze trzymać, zdejmij pewnym ruchem poduszkę chwytając ją od dołu i oderwij od taboretu podważając do góry. Nie odklejaj prostopadle. Następnie przyciskaj mocno pozostałe na taborecie rzepy przez ok. 30 sekund. Upewnij się, że przyciskasz cały pasek.

Krok 6: Odczekaj godzinę przed ponownym położeniem poduszki. Dociśnij mocno, aż pary rzepów zacisną się i klikną w charakterystyczny sposób.

Ciekawi nas, jakie Wy macie domowe patenty i czy któreś z nich zakładają wykorzystanie haczyków Command! Jeśli chcecie zobaczyć więcej naszych zdjęciowych tutoriali DIY i propozycji domowych (i nie tylko!) lifehacków – poczytajcie poprzednie wpisy i śledźcie na bieżąco naszego bloga!