zielona poduszka na krześle ogrodowym

ZAINSPIRUJ SIĘ

Wygodne krzesła to podstawa podczas siedzenia przy stole. Dla dodatkowego komfortu kładziemy na nie poduszki, ale te potrafią się zsuwać. Jak je zabezpieczyć i przymocować, żeby były stabilne, a jednocześnie nie straciły na stylowym wyglądzie?

ZRÓB TO SAM!

Krzesła to ważny element wyposażenia wnętrza, nie tylko ze względów praktycznych. Ich kształt i kolor wpływają na styl wystroju oraz wprowadzają do pomieszczenia ciekawy akcent. Podobnie z krzesłami ogrodowymi, które efektownie wpisują się w zieloną przestrzeń. Siedząc, spędzamy dużą część dnia. W zależności od wykonywanej czynności może to być jedzenie, praca, odpoczynek i rozrywka. Dlatego istotne jest, żeby podczas siedzenia nasze ciało wyło odprężone. Na krzesłach z tworzywa sztucznego lub drewna kładziemy poduszki, które podnoszą komfort użytkowania. Jednak najczęściej mają one mocowanie tylko z jednej strony, przez co mogą się zsuwać. Niewygodne jest także sztywne oparcie, co po kilku godzinach siedzenia skutkuje bólem pleców. W takiej sytuacji najlepiej tak zamocować poduszki, żeby się nie przesuwały ani nie podwijały w trakcie użytkowania. W tym celu stosujemy rzepy Command o wyjątkowej sile przyczepności oraz większych wymiarach. Utrzymają poduszki na miejscu i poprawią komfort siedzenia. Stosujemy je na gładkie powierzchnie – zarówno krzesła (siedziska i/lub oparcia) oraz poduszki. Pikowane mogą się w tym przypadku nie sprawdzić, ponieważ rzep nie będzie do nich równomiernie przylegał. Różnokolorowe poduszki stanowią dodatkową ozdobę, dlatego kiedy będziemy chcieli zmienić aranżację, szybko wymienimy je na nowe bez uszkodzenia krzesła.

Mocowanie poduszek krok po kroku

Jeśli chcemy, żeby poduszki stabilnie trzymały się siedziska krzesła, wzmocnijmy je rzepami Command. Możemy zastosować je zarówno na siedzisku, jak i oparciu. Poduszki, które mają wiązania, mocujemy, przywiązując je z jednej strony, a z drugiej korzystając z rzepów. Produkty nie będą widoczne, ale idealnie spełnią swoją rolę. Poduszki przytwierdzimy do krzeseł w salonie, jadalni, kuchni, a także w ogrodzie.

  1. Zawsze przed użyciem produktów Command należy przygotować powierzchnię, do której będziemy mocować rzepy. W tym celu najlepiej zastosować alkohol i miękką, czystą szmatkę. Przecieramy tworzywo sztuczne lub drewno i czekamy aż wyschnie. Dzięki takiemu zabiegowi możemy mieć pewność, że rzepy dokładnie się przykleją i tym samym utrzymają przymocowane do nich przedmioty.

  2. . Rzepy mocujemy zgodnie z podaną na opakowaniu instrukcją, dokładnie odczekując czas podany w zaleceniach. Najpierw łączymy dwa rzepy ze sobą, a dopiero wtedy rozpoczynamy mocowanie ich na krześle. Usuwamy papierek ochronny i mocno dociskamy rzep do powierzchni. Pamiętajmy, aby najpierw przywiązać poduszkę do nóżek krzesła, by móc skalkulować, w którym miejscy należy przymocować rzepy. Następnie usuwamy drugi papierek ochronny.
  3. Mocno dociskamy poduszkę, aby połączyła się z rzepami i przywarła do podłoża. Przy użyciu nowego rzepu powtarzamy proces z drugiej strony krzesła, żeby stabilne unieruchomić poduszkę. Pozostawiamy całość na minimum godzinę do solidnego związania się kleju. Dopiero po tym czasie można użytkować krzesło i cieszyć się wygodą oraz komfortowym siedzeniem. Podobny zabieg wykonamy na oparciu, przywiązując poduszkę od góry, a w jej dolnej części mocując ją do oparcia za pomocą rzepów Command.

LISTA ZAKUPÓW

ikona lista zakupów

Dodatkowe zakupy

  • alkohol i szmatka do przetarcia powierzchni krzesła,
  • poduszka, którą chcemy przymocować do krzesła.