Lato to czas na wprowadzenie wesołych, pełnych kolorów dekoracji do Twoich wnętrz! Jeśli lubisz nietypowe dekoracje stworzone własnoręcznie, z pewnością spodoba Ci się nasz pomysł na jelenia w stylu boho!

Taka dekoracja nie tylko świetnie wpasuje się w mieszkanie urządzone w klimacie boho. To także doskonały sposób na ożywienie minimalistycznych wnętrz, na przykład w stylu skandynawskim. Kolorystykę możesz dobrać pod inne dekoracje oraz cały wystrój mieszkania – ja tym razem postanowiłam zaszaleć i postawiłam na jaskrawy żółty w połączeniu z czerwienią i błękitami!

Skąd wziąć takiego jelenia? Ja skorzystałam z gotowej dekoracji, jednak jeśli masz w domu majsterkowicza, który posiada odpowiedni sprzęt – z pewnością pomoże Ci stworzyć przepiękne wzory za pomocą wyrzynarki do drewna!

Takiego jelenia, lub całkiem innego zwierzaka, możesz także wyciąć z kartonu za pomocą nożyka. Karton powinien być sztywny, aby nie odkształcał się podczas wycinania.

Co będzie Ci potrzebne?

  • jeleń lub inny kształt z kartonu, drewna lub sklejki
  • kolorowe farby – u mnie jest to farba kazeinowa w żółtym odcieniu
  • kolorowe sznurki lub tasiemki – u mnie są to sznurki bawełniane, często stosowane do makram
  • pędzle i gąbka
  • sztuczne kwiaty i liście
  • pistolet z klejem na gorąco
  • rzepy Command

Alkohol izopropylowy do przetarcia powierzchni

Krok 1: Malowanie dekoracji:
Najłatwiej będzie ją pomalować, używając gąbki. Pamiętaj, aby zebrać nadmiar farby ze szczelin i rogów, ponieważ kiedy farba zaschnie, nie będzie to możliwe, a całość będzie wyglądała nieestetycznie i straci swój kształt.


Krok 2: Po wyschnięciu pierwszej warstwy nałóż drugą. Jeśli istnieje potrzeba – po ponownym wyschnięciu nałóż kolejną warstwę.

Krok 3: Ze sztucznych kwiatów i roślin ułóż wianek na głowie jelenia.

Krok 4: Za pomocą pistoletu z klejem na gorąco przymocuj kolejno poszczególne elementy. Pamiętaj o ochronnych rękawicach, klej osiąga temperaturę 400 stopni! Jest to niezwykle istotne, zwłaszcza jeśli dekorację wykonujesz z małymi dziećmi.


Krok 5: Na dole dekoracji zawiąż sznurki oraz tasiemki. Ilość według uznania – ja użyłam mniejszej ilości, ponieważ są bardzo kolorowe – nie chciałam przytłoczyć dekoracji ilością, a jedynie ożywić ją jaskrawymi barwami.

Zawieszanie rzepów:

 


Krok 1: W pierwszej kolejności wyczyść ścianę, przecierając ją alkoholem izopropylowym. Nie zaleca się używania innych detergentów.

Krok 2: Oddziel paski z rzepami, następnie dociśnij je parami do siebie, aż usłyszysz kliknięcie.


Krok 3: Usuń zielony papierek ochronny i dociśnij mocno do dekoracji. Powtórz to z pozostałymi rzepami, których chcesz użyć. Dolną parę rzepów przyklej na wysokości 2/3 od wierzchołka dekoracji.

Pamiętaj o sprawdzeniu limitów obciążenia! Haczyki występują w dwóch wersjach – obciążenie do 900 g oraz do 4 kg.

Krok 4: Usuń pozostałe papierki ochronne i przyciśnij dekorację do ściany. Przyciskaj mocno fragmenty, gdzie znajdują się rzepy.

Krok 5: Aby mieć pewność, że klej będzie dobrze trzymać, zdejmij dekorację, chwytając ją od dołu i oderwij od ściany, podważając do góry. Nie odklejaj prostopadle do ściany. Następnie przyciskaj pozostałe na ścianie rzepy przez ok. 30 sekund. Upewnij się, że przyciskasz cały pasek.

Krok 6: Odczekaj godzinę przed ponownym zawieszeniem dekoracji. Dociśnij mocno, aż pary rzepów zacisną się i klikną w charakterystyczny sposób.