Dekorowanie wnętrza domu zawsze jest bardzo przyjemnym elementem wykańczania go. Stanowi niekiedy pewnego rodzaju symbol – ukoronowanie remontu lub zmianę wystroju wnętrza spowodowaną zmianami w życiu prywatnym. Aby dodać swojemu mieszkaniu odrobiny wiejskiego charakteru, dobrze jest pokusić się o dekoracje z prawdziwych roślin!

Lato w domu przez cały rok!

Kiedy lato ma się ku końcowi, warto pomyśleć o kilku sposobach na to, jak sprawić, by zostało z nami przez cały rok. Może to być bardzo proste, przyjemne i dostarczać niezwykle dużo satysfakcji – o ile tylko ma się pewne uzdolnienia manualne i zdolności do florystyki. Na początek warto zaopatrzyć się w świeże zioła, kwiaty i trawy oraz kłosy. Po wysuszeniu w odpowiedni sposób i w odpowiednich warunkach staną się one bardzo dobrym materiałem do zaplatania wieńców i komponowania bukietów idealnych na stoły!

Prawdziwe suszone kwiaty w wieńcach

Żywe rośliny niestety mają to do siebie, że szybko obumierają. Dlatego warto uchwycić moment, kiedy są w rozkwicie i prezentują się najokazalej. Wtedy kwiaty i zioła, a także trawy i zboża warto ściąć, by zdążyć z suszeniem, zanim opadną z nich płatki. Specjalne szkielety do tworzenia wieńców można zakupić w kwiaciarniach lub hurtowniach ogrodniczych, a można także zrobić je samemu na bazie drucików. Kilka godzin pracy przy nawijaniu suszu na ten szkielet może okazać się niezwykle odprężającym zajęciem – warto wykorzystać na ten czas popołudniowe, leniwe godziny w blasku zachodzącego słońca, by jeszcze dobitniej uchwycić ten moment!

Jak zamocować roślinne dekoracje na ścianach?

Suszone bukiety kwiatów po utrwaleniu przed kruszeniem się można włożyć do ozdobnych wazonów i ustawić na stolikach ekspozycyjnych w domu. Z kolei wieńce można zaopatrzyć w specjalne tasiemki lub uchwyty, za pomocą których uda się przyczepić je do haczyka na ścianie. Najlepiej używać samoprzylepnych haczyków, które są banalne w użyciu i bez trudu udźwigną taki przyjemny, nieduży ciężar.

Można także pokusić się o bardziej stabilne i całościowe zamocowanie wieńca do ściany. W tym celu dobrze byłoby przytwierdzić do jego szkieletu drewniane nieduże deseczki, do których przymocuje się systemy nieinwazyjnego montażu, takie jak samoprzylepne taśmy czy rzepy. Wówczas bez trudu uda się przytwierdzić wieńce w dowolne miejsce na ścianie bądź na drzwiach.

Dom pełen lata!

Tworzenie dekoracji ściennych z suszonych kwiatów to dość pracochłonne zajęcie, które wymaga pewnej wprawy i zdolności manualnych. Jeśli więc czujesz, że to zadanie może Cię przerosnąć, a bardzo chcesz wprowadzić do swojego wnętrza letnie akcenty, możesz zakupić gotowe, idealnie zaprojektowane wieńce oraz inne roślinne dekoracje. Możesz też pokusić się o prostsze elementy dekoracyjne – na przykład oprawione w ramkę piękne zielniki, które bez większego trudu wykonasz samodzielnie. Tak naprawdę możliwości stworzenia ciekawych, letnich kompozycji z roślin jest całe mnóstwo.

Wystarczy tylko puścić wodze fantazji i nie bać się eksperymentów! Urządzając swoje wnętrze, warto pomyśleć o zatrzymaniu w nim lata na dłużej. Dzięki takim typowo letnim akcentom dom wyda się dużo bardziej rustykalny i swojski – a to w ostatnim czasie jeden z najbardziej modnych trendów wnętrzarskich, za którym zdecydowanie warto podążać! Klimat sielskiego domku na wsi pełnego ziół i kwiatów nigdy się nie znudzi!