pakowanie prezentu

ZAINSPIRUJ SIĘ

 

Święta to czas wzajemnej życzliwości i ciepła – warto zaprosić domowników do przekazania go także zapracowanemu Mikołajowi. Przygotowanie świątecznych dekoracji może być świetną zabawą, która da całej rodzinie wiele frajdy i podgrzeje świąteczną atmosferę.
W przypadku tej dekoracji główny cel jest prosty: ugościć Mikołaja, podziękować mu za trud i zaprosić ponownie!

Wiadomo, że w tę jedną noc Mikołaj pracuje w pocie czoła. W jeden wieczór musi odwiedzić wiele domów, a mało kto podziękuje mu za ten trud.

W Twoim domu możesz to zmienić i wprowadzić piękny zwyczaj goszczenia Świętego. Wystarczy zaprosić najmłodszych do rodzinnej zabawy i wspólnie przygotować dla niego ciepłe i słodkie powitanie.

Mikołaj często wpada przez komin. Zważywszy na to, że biedak często ląduje głową do dołu, możecie przygotować dekorację, którą od razu zauważy – nawet z tej perspektywy.

Jeśli w Twoim domu nie ma kominka możesz z powodzeniem zamontować ozdobę w oknie lub na ścianie.

ZRÓB TO SAM!

 

Najwdzięczniejszym sposobem na dekorację jest wykonanie powitalnego łańcucha, na którym powiesimy serduszka – także odwrotnie, tak aby Święty mógł je od razu rozpoznać.
Możesz je wyciąć z filcu, brystolu lub kartonu – prosząc następnie dzieci, by pomalowały je w ulubione wzory i kolory. Alternatywą dla tej części pracy jest wykorzystanie bibuły lub innych papierowych resztek. Niech dziecięca kreatywność i energia znajdą wyraz w dekoracji.

W wykonanych serduszkach zrób po jednej małej dziurce na ostrym końcu i przewlecz przez nie zawieszki z szarego sznurka. Następnie przewiąż taśmę lub sznurek wzdłuż kominka, aby lekko opadał.
Do jego zamocowania najlepiej wykorzystać haczyki lub rzepy Command, przytwierdzając do nich końcówki taśmy. Dzięki temu łatwo będzie potem usunąć dekorację, nie niszcząc przy tym powierzchni kominka.

Gotowe serca można także zamocować na sznurku drewnianymi klamerkami do prania, tworząc efektowną ekspozycję z odwróconych, kolorowych serduszek. Całość warto wzbogacić łakociami, by osłodzić wizytę Mikołaja w naszych progach. Po wigilijnym wieczorze i odwiedzinach Mikołaja, zawieszki mogą zostać przeniesione na honorowe miejsce na świątecznym drzewku.

Porada
Jeśli masz więcej czasu, możesz wspólnie z domownikami upiec pierniczki w kształcie serc. To smakowity sposób na pozbycie się dekoracji po Świętach. Kolejna wersja to wykonanie ich z masy solnej lub uszycie. W ten sposób przygotujesz ozdobę na kilka sezonów.

LISTA ZAKUPÓW

ikona lista zakupów

Dodatkowe zakupy

  • tasiemki lub szary sznurek
  • drewniane klamerki do prania
  • płat czerwonego filcu, brystolu lub kartonu
  • nożyczki lub nożyk
  • farbki, klej, dekoracyjne papiery, pisaki brokatowe
  • arkusze papieru lub papeterii oraz długopis lub mazaki
  • gruba wstążka lub gotowe kokardy
  • kilka cukierków lub pierniczków