biały salon, białe krzesła oraz biały stół

Przedpokoje w mieszkaniach są często pomijanymi pomieszczeniami. Gospodarze domu bardziej skupiają się na tym, aby pięknie wykończyć swoje sypialnie, kuchnie, łazienki, salony, niż na funkcjonalnym zaaranżowaniu korytarzu.

Efektem tego jest często kupowanie mieszkań, w których miejsca w wąskim przedpokoju po prostu brakuje. Nie sposób zainstalować tam szafki na buty lub dużego wieszaka stojącego na ubrania wierzchnie, aby można było komfortowo się przebierać. Można jednak maksymalnie wykorzystać ściany przedpokoju – które zwykle nie są niczym szczególnym obarczone.

Jak zaaranżować ciasny przedpokój?

To pomieszczenie, którego głównym przeznaczeniem jest możliwość zdjęcia wierzchniego okrycia i butów przed wejściem do właściwych pokojów domu. To również miejsce, w którym domownicy przygotowują się do wyjścia. Przechodzimy przez przedpokój wielokrotnie w ciągu dnia, więc jest to pierwsze pomieszczenie, które wita nas po wejściu.

Warto więc zadbać o to, by było jak najbardziej funkcjonalnie urządzone – aby wchodzenie i wychodzenie z domu mogło być jak najkrótszym, bezproblemowym procesem.

Ważną rolę będą tu odgrywały półki i półeczki oraz organizery na drobiazgi. Można także w przedpokoju powiesić dobrze oświetlone lustro i to tam robić makijaż, zamiast zajmować pokaźną kosmetyczką miejsce w łazience!

Niewielkie półeczki i haczyki na drobiazgi

Małe, proste półeczki w przedpokoju będą doskonałym miejscem na różne rzeczy, które chwytamy tuż przed wyjściem z domu – na przykład okulary czy perfumy. Za pomocą rzepów lub taśm do nieinwazyjnego montażu można z łatwością je przytwierdzić na odpowiedniej wysokości, nie wiercąc ani nie przybijając w tym celu gwoździ, na dowolnej powierzchni ściany.

Niezbędne będą też tutaj wszelkie haczyki i wieszaki – nie tylko na obrazki, ale również na kaszkietówki, smycz dla psa, parasol, torebki. W przedpokoju musi się znaleźć miejsce na to, aby swobodnie zawiesić rzeczy, które przed wyjściem musimy mieć pod ręką lub które możemy odwiesić bez wchodzenia do innych pokojów.

Organizery na klucze

Ciasny przedpokój niekoniecznie będzie dobrym miejscem, aby tam wieszać różne obrazki czy rodzinne zdjęcia – one wymagają pomieszczenia nieco bardziej przestronnego, służącego relaksowi. Przedpokój spełnia rolę praktyczną w naszym domu i na tego rodzaju funkcjonalnościach powinniśmy się skupić, aranżując go.

Organizery na klucze w postaci niewielkich ramek z wieszakami można łatwo przytwierdzić do ściany na najmniejszej taśmie mocującej. To idealny sposób na to, by przestać się zastanawiać, gdzie mamy klucze od domu, samochodu, piwnicy… Co do tego jest tylko jedno zastrzeżenie – należy wyrobić we wszystkich domownikach nawyk odkładania kluczy zawsze w jedno miejsce!

Miejsce idealne na makeup

Kobiety często na miejsce wykonywania makijażu wybierają sobie łazienkę. Dlaczego? Bo jest to pomieszczenie dobrze oświetlone, w którym znajduje się lustro. Mając wygodne rzepy mocujące różne cięższe elementy do ściany w sposób nieinwazyjny, można miejsce do makijażu przenieść do przedpokoju.

Na rzepie należy zawiesić szerokie lustro, a dookoła na specjalnych uchwytach przyklejanych bezpośrednio do ściany tym samym systemem mocującym, można zawiesić oświetlenie do lustra. Pod lustrem lub obok niego warto zamocować półeczkę na kosmetyki i akcesoria do makijażu.

Tym sposobem rano łazienka nie będzie nigdy „przetrzymywana” przez piękniejszą część mieszkańców domu dłużej niż to konieczne! Stosując tych kilka wygodnych patentów nie tylko zagospodarujesz swój przedpokój, ale także naprawdę ułatwisz sobie życie!

Leave a Reply