wystrój pokoju dziecięcego

ZAINSPIRUJ SIĘ

 

Pokój Twojego dziecka nie zachęca do spędzania w nim czasu, a puste ściany aż proszą się o to, żeby je zaaranżować? Zobacz, jak w łatwy i szybki sposób zmienić wystój pokoju i uczynić z niego prawdziwy dziecięcy kącik. To idealny sposób na udane rozpoczęcie nowego roku szkolnego!

Chcesz, żeby Twoja pociecha miała swoje prywatne miejsce, w którym będzie z radością uczyć się, bawić i odpoczywać? Przygotuj kilka dekoracji ściany, które idealnie sprawdzą się w pokoju dziecka i szybko zmienią panujący w nim ponury nastrój na atmosferę pełną ciepła i beztroski. Dekoracyjne motyle, obrazki umieszczone w ramkach oraz na kartach i wiszące ozdoby wystarczą, by wyczarować we wnętrzu bajeczny klimat. Poza nimi potrzebujesz tylko rzepów, haczyków i pasków Command – dzięki nim nie zniszczysz ściany i łatwo zmienisz dekoracje na inne, gdy Twoje dziecko z nich wyrośnie.

ZRÓB TO SAM!

 

Wraz ze swoim dzieckiem wybierz obrazki, które będą zdobiły ściany przy łóżku. Cztery z nich umieść w ramkach, a dwa pozostałe naklej na białe kartki. Wypełnione ramki przyklej do ściany jedna pod drugą – w tym celu skorzystaj z mocnych rzepów Command, które łatwo udźwigną ich ciężar. Ozdobione kartki przymocuj z kolei na samoprzylepne paski na przeciwległej ścianie. Tuż obok nich, ale wyżej, umieść trzy przezroczyste haczyki Command – na jednym powieś ozdobny napis, a dwóch kolejnych dekorację ze zwiewnych girland. Pozostaje już tylko przymocowanie motyli – dobrze zaprezentują się np. w pobliżu okna, gdzie będą oświetlane wpadającymi do wnętrza promieniami słonecznymi. Przytwierdź je na przezroczyste paski, które pozostaną zupełnie niewidoczne i sprawdzą się nie tylko na otynkowanej ścianie, ale też na boazerii. 

ikona porada

Porada
Oprawione w ramki obrazki to jedne z najpiękniejszych dekoracji wnętrz. Warto wybrać je w taki sposób, by nawiązywały do jednej tematyki, np. przestawiały rośliny, zwierzęta, postacie z bajek itp.

LISTA ZAKUPÓW

ikona lista zakupów

Dodatkowe zakupy

  • wisząca dekoracja naścienna
  • ramki na zdjęcia 4 szt.
  • ozdobne motyle 2 szt.
  • karki 2 szt.
  • obrazki 6 szt.