Gdyby chcieć sporządzić listę najczęstszych grzechów popełnianych przez sąsiedztwo w blokach, na pierwszym miejscu należałoby wymienić remonty. I nie chodzi bynajmniej o obecność ekipy remontowej i dezorganizację życia w mieszkaniu sąsiada, ale o hałasy. Szczególnie te boleśnie wwiercające się w ucho i niosące po całej klatce wiercenie i walenie młotkiem w ściany!

Żyj z sąsiadem w zgodzie!

Nie ma absolutnie żadnej potrzeby, aby denerwować swoich sąsiadów czy robić im cokolwiek na złość. Na przykład wbijając gwoździe na swoje ulubione obrazki o godzinie 21 wieczorem, kiedy wszak nie ma jeszcze ciszy nocnej. Lub wiercić w godzinach popołudniowych, gdy sąsiedzi wracający z pracy marzą o chwili drzemki.

Należy pamiętać, że fakt, że coś nie jest karalne z mocy prawa, nie oznacza, że jest to zupełnie dozwolone i dobrze widziane oczyma społeczeństwa. Owszem, czasem nie da się inaczej i trzeba trochę postukać lub powiercić. Ważne jest jednak, by robić to możliwie jak najkrócej i jak najciszej. A co, jeśli masz do zawieszenia całą kolekcję miniobrazków na ścianie w salonie? Obejdź to w nowoczesny sposób.

Jak wieszać dekoracje bez wiercenia?

Mając specjalnie systemy nieinwazyjnego montażu, można dokonywać bardzo szybkich i sprawnych operacji dekorowania salonu w całe galerie zdjęć, półeczek i dekoracyjnych drobiazgów, bez ani jednej skargi od sąsiada. Są to specjalne haczyki, rzepy lub proste taśmy, których najważniejszy element stanowi pasek klejący o bardzo specyficznych właściwościach. Otóż przyklejanie tego systemu montażowego trwa tyle co przyklejenie jakiejkolwiek naklejki do ściany. Do niego wystarczy już przytwierdzić tylko swój obrazek lub półeczkę, a to nie zajmuje więcej niż pół minuty.

Ten banalnie prosty system montażu nie pozostawia po sobie żadnych dziur, nie powoduje hałasu i nie generuje pyłu! Tym sposobem możesz w środku nocy dekorować ściany w pokoju dziecka, by miało swoje ukochane dekoracje, zanim wróci z kolonii, i na drugi dzień znów grzecznie witać się z sąsiadem na klatce schodowej! Również usuwanie systemów nieinwazyjnego montażu jest dziecinnie proste. Wystarczy pociągnąć za specjalny pasek równolegle w dół, by oderwać taśmę razem z przytwierdzonym do niej elementem i odsłonić piękną, niczym niezabrudzoną ani nieuszkodzoną ścianę.

Podaruj sąsiadowi rzepy!

Z sąsiadami warto zawsze dobrze żyć. Zarówno wiercenie ścian po nocach, jak i skargi do administracji nie są czynnikiem, który sprzyja utrzymywaniu pozytywnych sąsiedzkich relacji. A więc, jeśli Twoim problemem nie jest żona, która notorycznie dopomina się o wbijanie gwoździ pod jej ukochane fotografie na ścianach, a raczej wiercący dziury sąsiad, podaruj mu taśmy lub rzepy! Nie każdy zdaje sobie sprawę z ich istnienia.

Dla wielu osób gwoździe i młotek to wciąż jedyny rozsądny, bo jedyny znany sposób na wieszanie czegokolwiek na ścianach. Warto jednak uświadamiać swoich sąsiadów, że nie muszą niszczyć swoich ścian. Nie muszą wcale drażnić wszystkich dookoła wierceniem dziur pod haczyki w łazience. Na niektóre lekkie dekoracje, haczyki czy uchwyty na kable w zupełności nadadzą się systemy montażu nieinwazyjnego.

Jeśli więc usłyszysz stukanie młotkiem w godzinach popołudniowych, nie dzwoń na policję i nie pisz skargi do administracji, a podaruj sąsiadowi taśmy montażowe. Tym sposobem najprawdopodobniej zyskasz sobie wdzięczność sąsiada, ale co najważniejsze – święty spokój!