Porządkowanie swojej przestrzeni życiowej jest bardzo dobrym krokiem do tego, by zamknąć pewne rozdziały w swoim życiu i rozpocząć nowe. Doskonale widać to w kontekście pracy zawodowej – zrobienie świątecznych porządków w biurze może pozwolić z przytupem wkroczyć w Nowy Rok!

Jak zabrać się za porządki w biurze?

W wielu firmach końcówka roku jest dobrym czasem na dopinanie ostatnich projektów i wzięcie głębokiego oddechu przed nowym rokiem kalendarzowym – obfitującym w kolejne projekty i wielkie plany. Często okres przedświąteczny to również czas, gdy firmy nie podejmują się żadnych nowych zleceń, a jedynie kończą to, co zaczęły. Ma to pewien symboliczny, ale i praktyczny wymiar.

Warto ten czas wykorzystać, aby przeprowadzić generalne porządki w swoim biurze. Najlepiej zacząć od segregacji dokumentów – praktycznie w każdym miejscu pracy zalegają niepotrzebnie sterty papierów, których nie można wyrzucić, ale należałoby je uporządkować lub zarchiwizować. Czas na kilka dni przed świętami jest na to idealny! Poświęć te luźniejsze dni w pracy na porządki w biurze zamiast na pogaduchy i odliczanie do końca dnia, kiedy będziesz mógł wrócić do domu i zabrać się za przygotowania.

Czas szybciej zleci, a Ty w nowym roku będziesz mieć czystą, uporządkowaną przestrzeń do pracy nad nowymi projektami! Kup segregatory, które opiszesz i powpinasz w nie porządnie posegregowane dokumenty, a następnie odstawisz tam, gdzie nikomu nie będą przeszkadzać.

Posprzątaj i udekoruj

Oprócz segregacji dobrze jest też pomyśleć o dodatkowych podajnikach na dokumenty, wymianie starego zszywacza na nowy, dokupieniu kilku długopisów, których brakowało od dłuższego czasu, i zrobieniu inwentaryzacji. Na sam koniec pokuś się o umycie okien, przetarcie kurzy, a nawet wstawienie jakiejś roślinki do swojego gabinetu. Pamiętaj o tym, że po świętach z lekkim rozleniwieniem wrócisz do pracy i ciężko będzie Ci przystosować się do nowego rytmu.

Tym bardziej uporządkowana przestrzeń pomoże Ci w robieniu nowych planów i tym samym zwiększy Twoją wydajność. Zamiast trzymać na biurku nikomu niepotrzebne i zawadzające bibeloty, pozbądź się ich i pozostaw na biurku tylko to, co na nim być powinno – czyli artykuły biurowe. Do dekoracji możesz wykorzystać wolne ściany w biurze. Powieś tam na przykład świąteczne obrazki, girlandy z ozdobami czy kilka choinkowych bombek.

A może skusisz się na gotową dekorację w postaci choinki z drewna czy tworzywa sztucznego do przyklejenia na ścianę? Wszelkie elementy dekoracyjne przytwierdzaj na systemach nieinwazyjnego montażu. To bardzo nowoczesny i wygodny sposób na mocowanie dekoracji. Wystarczy tylko przykleić taśmę lub haczyk do ściany w wybranym miejscu i na nich przytwierdzić element ozdobny. Gdy miną święta, z łatwością oderwiesz wszystkie dekoracje od ściany – przy pomocy specjalnej tasiemki, którą wystarczy pociągnąć w dół.

Nie pozostawia ona na ścianach śladów kleju ani nie odrywa tynku. Dlatego systemy nieinwazyjnego montażu są absolutnie bezpieczne i z pewnością przełożeni nie będą mieli nic przeciwko takim skromnym, stylowym dekoracjom na święta. Zaprowadzą one bardziej świąteczny nastrój w miejscu pracy, a przy tym będą ładnie ozdabiać świeżo posprzątane pomieszczenie. Do takiego biura z przyjemnością wróci się po świątecznym leniuchowaniu w gronie rodziny. Łatwiej też będzie wrócić do swoich obowiązków zawodowych, gdy wszystko będzie uporządkowane i udekorowane!