Kiedy zbliża się zima, większość z nas marzy o puszystym śniegu, trzaskającym mrozie na zewnątrz i rozgrzanym kominku w domu, przy którym z kubkiem grzanego wina w dłoniach można celebrować ten piękny, chłodny czas. Zaklinanie zimowej aury poprzez dopasowane dekoracje w domu – niekoniecznie świąteczne – to sposób na to, by chłonąć zimę całym sobą!

Zima to nie tylko Boże Narodzenie!

Z czym kojarzy się zima w Polsce? Oczywiście z Bożym Narodzeniem, choinką i mikołajem, a także z magiczną atmosferą świąt. Ale święta trwają tylko kilka dni, a przed nimi i po nich jest jeszcze wiele tygodni, którymi warto się nacieszyć, zanim przyjdzie wyczekiwana przez wszystkich wiosna! Zima jest fantastycznym czasem wyciszenia, spędzania wspólnych chwil z rodziną w swoim ukochanym domu.

Rzadziej w tym czasie podróżujemy, rzadko wybieramy się na dłuższe wycieczki poza dom, za to chętniej wyciągamy grube wełniane skarpety i zajmujemy się tym, czemu zima sprzyja najlepiej: wypoczywaniu przy spokojnych rozrywkach. Dobra książka, kłębek wełny i druty, gry planszowe, sztalugi i płótno albo po prostu kubek gorącej herbaty z imbirem i dobry kryminał. Jak jeszcze lepiej chłonąć ten piękny, wyciszający czas? Otaczając się ciekawymi dekoracjami!

Zima z innych zakątków świata w Twoim domu!

Zainspiruj się innymi krajami, aby Twój dom zimą był udekorowany naprawdę niebanalnie! Sztuczne jodłowe gałązki przyprószone sztucznym śniegiem zamocowane na ścianie w sypialni nadadzą fajnego klimatu i spowodują, że będziesz otulać się kołdrą i zasypiać niczym w ośnieżonym lesie! Fajny klimat stworzą również obrazki na ścianach przedstawiające, jak wyglądają najzimniejsze rejony świata – Norwegia, Ojmiakon, Alaska…

Wstaw wydrukowane na dobrej jakości papierze fotografie znalezione w sieci do białych ramek i powieś na swoich ciemniejszych ścianach, które będą stanowiły dla nich świetne tło. Eskimosi ubrani w focze futro, fotografie igloo czy ośnieżony las na ścianie Twojego salonu będą wyglądać nietypowo – i z pewnością przyciągną uwagę skuteczniej niż martwa natura.

A może wykonasz samodzielne dekoracje z suszonych plastrów pomarańczy, cytryn i grejpfrutów? Powieszone na konopnym sznurku w otoczeniu orzechów czy jodłowych gałązek będą robiły ekstra wrażenie! To powiew południowej egzotyki w mroźnej otoczce!

Dekoracje tymczasowe – uczta dla oczu domowników!

Dom, w którym nic nie zmienia się przez długie lata, a tylko przybywa w nim przedmiotów upychanych gdzie się da, staje się dla domowników nudny w dość krótkim czasie. Rozwieszanie w różnych zakątkach domu efektownych, tymczasowych dekoracji jest doskonałym sposobem na ubarwienie wnętrz i nadanie im prawdziwie rodzinnego, domowego klimatu!

Masz w tej kwestii wolną rękę – dekoracje zimowe mogą być kupowane lub robione ręcznie, mogą mieć postać ekologicznych ozdób handmade lub obrazków z bardzo ciekawymi ujęciami. Mocowanie ich na ścianie za pomocą systemów nieinwazyjnego montażu w postaci haczyków, taśm i rzepów zdecydowanie ułatwia sprawę.

Te przyklejane taśmy o udźwigu do kilku kilogramów są idealne do drobnych dekoracji – aby nie trzeba było przy każdej z nich wbijać w ścianę gwoździa, a potem martwić się dziurawą ścianą, gdy przyjdzie wiosna. Dekoracje tymczasowe, takie na kilka tygodni, to nie tylko uczta dla oka, ale przede wszystkim świetna zabawa, w którą można zaangażować nawet kilkuletnie dzieci! Zdecydowanie warto się o to pokusić!