rysunki na drewnianej ścianie

ZAINSPIRUJ SIĘ

Twórczość dzieci potrafi rozczulić każdego rodzica. Dla malucha to nie tylko okazja do upustu swoich artystycznych zdolności, ale także sposób na wyrażenie uczuć i emocji. Każdy obrazek ma ogromne znaczenie, dlatego z radością pokazywany jest mamie i tacie. Duma będzie jeszcze większa, kiedy stworzymy specjalną galerię na rysunki.

ZRÓB TO SAM!

Rysowanie to jedna z ulubionych zabaw dzieci. W domu, w przedszkolu, a później w szkole powstają obrazki, które rodzice dostają w prezencie. Gromadzimy je w teczkach lub segregatorach, ale niektóre z nich potrafią tak bardzo wzruszyć, rozbawić albo zaskoczyć, że chcielibyśmy mieć je zawsze w zasięgu wzroku. Możemy powiesić je na lodówce lub na tablicy korkowej, ale miejsce jest tam ograniczone. Najlepszym rozwiązaniem będzie stworzenie galerii prac na ścianie. Przeznaczmy na rysunki ścianę w pokoju dziecięcym lub w naszej sypialni. Dobrym miejsce może być przedpokój, klatka schodowa lub kuchnia. W zależności od tego, ile mamy wolnej powierzchni i jak bardzo zależy nam na estetyce wnętrza. Prace możemy mocować bezpośrednio do ściany lub oprawiać w ramki oraz antyramy. Przy większej ilości rysunków wbijanie gwoździ może być kłopotliwe, a w późniejszym czasie nieestetyczne. Idealnym rozwiązaniem będą produkty Command – rzepy i haczyki. Zaczepimy na nich rysunki wykonane na papierze lub tekturze, a także ramki i antyramy. Prace dziecka będą efektownie wyeksponowane, a my nie będziemy martwili się o zniszczoną powierzchnię. Kiedy galeria będzie wywoływała bardziej zawstydzenie niż dumę, bez problemu, szybko i wygodnie usuniemy rysunki oraz rzepy lub haczyki.

Prace krok po kroku

Galerię z pracami dziecka możemy stworzyć na kilka sposobów. W prostej linii lub w ciekawej kompozycji. Bez względu na to, jak ułożymy rysunki w pierwszej kolejności powinniśmy zaplanować je na ścianie. Najlepiej zrobić to na najpierw na podłodze, a później „przenieść” ten plan na powierzchnię pionową. Możemy zrobić na ścianie kropki ołówkiem, dzięki temu łatwiej będzie później montować haczyki lub rzepy, aby zawieść na nich rysunki.

  1. Po rozplanowaniu galerii i przygotowaniu wszystkich produktów możemy przystąpić do działania. Przede wszystkim, aby klej dobrze trzymał, musimy przetrzeć powierzchnię alkoholem. Ma to na celu pozbycie się zanieczyszczeń oraz tłustej warstwy. Przecieramy ścianę ściereczką i czekamy, aż dokładnie i całkowicie wyschnie. Nie naklejajmy haczyków zbyt wcześnie, kiedy podłoże jest wilgotne, bo grozi to ich słabszą przyczepnością.
  2. Niezwykle istotne jest postępowanie zgodnie z instrukcją, szczególnie jeśli chodzi o czas przytrzymywania lub czekania. Jeśli chcemy przymocować rysunki na rzepy, najpierw łączymy ze sobą dwa paski tak, aby usłyszeć „kliknięcie”.
  3. Następnie zdejmujemy papier zabezpieczający z jednej strony i mocno dociskamy rzep do ściany. Przytrzymujemy kilkadziesiąt sekund i lekko pocieramy, aby dokładnie przykleił się do powierzchni. Zanim przymocujemy do niego obrazek, odczekujemy ok. godzinę. Po tym czasie możemy odkleić papier ochronny i zawiesić rysunek.
  4. Gdy prace mają wisieć w ramkach, najlepiej wykorzystać do ich zawieszenia haczyki Command. W tym celu najpierw zdejmujemy folię ochronną z czerwonymi napisami i mocno dociskamy do haczyka przez 30 sekund.
  5. Po tym czasie zdejmujemy folię z czarnymi napisami i przyciskamy haczyk kolejne 30 sekund, tym razem do ściany. Konieczne jest odczekanie godziny, aby móc zacząć uzupełniać galerię rysunkami dziecka. Kiedy haczyki są już gotowe, zawieszamy na nich ramki lub antyramy i cieszymy się twórczością naszych pociech.

LISTA ZAKUPÓW

ikona lista zakupów

Dodatkowe zakupy

  • alkohol i ściereczka do przetarcia powierzchni,
  • rysunki dzieci – na kartce lub oprawione w ramkę.