Jak używać?

Dowiedz się jak prawidłowo mocować i usuwać produkty Command™

Rzepy do wieszania obrazów

Dzięki rzepom Command™ dekorowanie jest szybkie i łatwe. Jedno kliknięcie powie Ci czy rzepy zatrzasnęły się i czy mocno trzymają. Najlepsze jest to, że gdy zdecydujesz się zdjąć albo przenieść swoje zdjęcia/ obrazy, odklejają się łatwo i bez śladu – bez dziur po gwoździach, popękanych tynków czy lepkiego osadu.

Mocowanie

grafika rzepy mocowanie krok 1

Najpierw wyczyść ścianę, lekko przecierając spirytusem. Nie używaj detergentów takich jak nasączane ściereczki czy spraye, bo pozostawiają one śliski osad.

grafika rzepy mocowanie krok 2

Oddziel paski z rzepami, następnie dociśnij je parami do siebie, aż usłyszysz kliknięcie.

grafika rzepy mocowanie krok 3

Usuń jeden z zielonych papierków ochronnych i dociśnij mocno do ramy. Powtórz to z pozostałymi parami rzepów, jak przedstawiono powyżej. Dolną parę rzepów przyklej na wysokości 2/3 od wierzchołka ramy. Postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi na opakowaniu i sprawdź wcześniej dopuszczalne limity obciążeń.

grafika rzepy mocowanie krok 4

Usuń pozostałe papierki ochronne i przyciśnij ramę do ściany. Każdy z fragmentów ramy przyciskaj mocno przez ok. 30 sekund.

grafika rzepy mocowanie krok 5

Aby mieć pewność, że klej będzie dobrze trzymać, zdejmij ramę chwytając ją od dołu i oderwij od ściany podważając do góry (patrz obrazek). Nie odklejaj prostopadle do ściany. Następnie przyciskaj pozostałe na ścianie rzepy przez ok. 30 sekund. Upewnij się, że przyciskasz cały pasek.

grafika rzepy mocowanie krok 6

Odczekaj godzinę przed ponownym zawieszeniem ramy. Dociśnij mocno, aż pary rzepów zacisną się i klikną w charakterystyczny sposób.

Usuwanie

grafika rzepy usuwanie krok 1

Usuń ramę, chwytając ją za dolne rogi i odrywając ją od ściany do góry i do siebie. Nie zdejmuj jej prostopadle do ściany.

grafika rzepy usuwanie krok 2

Pamiętaj, żeby nigdy nie ciągnąć pasków do siebie, ani nie odklejać ich od ściany. Zawsze ciągnij w dół, najwolniej, jak to możliwe.

grafika rzepy usuwanie krok 3

Powoli rozciągaj pasek prosto do dołu, opierając rękę na ścianie. Rozciągaj na długość 38 cm, dopóki rzep nie odklei się od ściany.

Haki przezroczyste

Haki z przezroczystymi paskami są zupełnie niewidoczne, dzięki czemu możesz wyeksponować to, co naprawdę się liczy – swoją dekorację – a nie sposób jej zamocowania.

Mocowanie

grafika mocowanie haków krok 1

Przezroczyste paski najlepiej sprawdzają się na gładkich powierzchniach. Przed przyklejeniem paska przetrzyj powierzchnię spirytusem i poczekaj aż wyschnie. Nie używaj detergentów takich, jak nasączane ściereczki czy spraye, ponieważ pozostawią śliski osad, przez co haczyk może odpaść.

grafika mocowanie haków krok 2

Rozdziel paski i usuń czarny papierek ochronny – ten podpisany „Wall Side”. Następnie przyciśnij pasek bezpośrednio do ściany w miejscu, gdzie chcesz powiesić haczyk. Przyciskaj cały pasek przez 30 sekund

grafika mocowanie haków krok 3

Na koniec usuń niebieski papierek ochronny i mocno przyciskaj hak do paska przez 30 sekund. Im mocniej przyciskasz, tym mocniej będzie trzymał klej. Odczekaj godzinę przed powieszeniem czegokolwiek na haku. To pozwoli substancji klejącej osiągnąć maksymalną moc. Sprawdź na opakowaniu maksymalne zalecane obciążenie.

Usuwanie

grafika usuwanie haków krok 1

Przytrzymaj delikatnie hak, nie dociskając go do podłoża.

grafika usuwanie haków krok 2

Pamiętaj, żeby nigdy nie ciągnąć pasków pod ostrym kątem. Zawsze ciągnij w dół, najwolniej, jak to możliwe.

grafika usuwanie haków krok 3

Powoli ciągnij pasek równolegle do podłoża na co najmniej 30 cm, dopóki haczyk nie odczepi się od paska.

Pozostałe haki

Haki Command™ dostępne są w szerokiej gamie wzorów dopasowanych do Twojego indywidualnego stylu i wystroju. Mają także różne rozmiary i są w stanie udźwignąć zadziwiające ciężary.

Mocowanie haków dwuczęściowych

grafika pozostałe mocowanie krok 1

Najpierw wyczyść ścianę, lekko przecierając spirytusem. Nie używaj detergentów takich jak nasączane ściereczki czy spraye, bo pozostawiają one śliski osad.

grafika pozostałe mocowanie krok 2

Rozdziel paski i usuń czerwony papierek ochronny. Dociśnij pasek do tylnej części haka.

grafika pozostałe mocowanie krok 3

Następnie odklej pasek ochronny z napisem „Wall Side” i mocno przyciskaj hak do ściany przez ok. 30 sekund.

grafika pozostałe mocowanie krok 4

Aby uzyskać maksymalną przyczepność wysuń hak lekko do góry.

grafika pozostałe mocowanie krok 5

Następnie mocno przyciskaj podstawę do ściany przez kolejne 30 sekund.

grafika pozostałe mocowanie krok 6

Wsuń hak z powrotem w podstawę. Odczekaj godzinę przed powieszeniem czegokolwiek na haku. To pozwoli substancji klejącej osiągnąć maksymalną moc. Sprawdź ograniczenia obciążenia na opakowaniu.

Usuwanie

grafika pozostałe usuwanie krok 1

Przytrzymaj delikatnie hak, nie dociskając go do podłoża.

grafika pozostałe usuwanie jak nie robić krok 2

Pamiętaj, żeby nigdy nie ciągnąć pasków pod ostrym kątem. Zawsze ciągnij w dół, najwolniej, jak to możliwe.

grafika pozostałe usuwanie krok 3

Powoli ciągnij pasek równolegle do podłoża na co najmniej 30 cm, dopóki haczyk nie odczepi się od paska.